چگونه با گربه دوست شویم

چگونه با گربه دوست شویم

گربه‌ها حیواناتی دوست داشتنی و همچنین بسیار مغرور هستند که همین امر باعث شده تا ارتباط برقرار کردن آن‌ها با انسان کار آسانی نباشد، اعتماد کردن گربه‌ها با انسان‌ها نیاز به صبر و حوصله و همچنین دقت بسیار بالا دارد، حتما تا کنون این سوال برای شما به وجود آمده که چگونه با گربه دوست شویم و یا با آن‌ها ارتباط دوستانه‌ای برقرار کنیم؟ ما در این مطلب نحوه دوستی گربه‌ها با انسان‌ها را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.

باید توجه داشته باشید که تمام گربه‌ها برای نجات جان خود تلاش می‌کنند و اکثرا دنبال جای مناسبی برای استراحت کردن و یا پیدا کردن غذا می‌باشند، برای دوست شدن با گربه‌ها ابتدا باید کاری کنید که گربه به سمت شما جذب شود و به شما اعتماد کند. در ادامه به روش‌های دوستی با این حیوانات دوست داشت به طور کامل پرداخته ایم.

دوست شدن با گربه نحوه دوستی با گربه

غذا دادن به گربه ها

یکی از بهترین و کارآمد ترین روش‌ها برای دوست شدن با گربه‌های خیابانی و یا خانگی غذا دادن به این حیوان است، گربه‌ها علاقه بسیار زیادی به غذاهای آماده و خوشمزه دارند و شما می‌توانید تنها با دادن کمی غذا به گربه آن را به سوی خودتان جذب کنید.

شاید تاکنون مشاهده کرده باشید که در نزدیکی خانه بعضی از افراد گربه‌های بسیار زیادی زندگی می‌کنند و یا در هنگام راه رفتن فرد، گربه‌ها به سوی آن حرکت می‌کنند، با غذا دادن به گربه‌ها می‌توانید به راحتی آن‌ها را عاشق خودتان بکنید و باعث دوستی خود با آن‌ها شوید؛ بهتر است بدانید که در هنگام غذا دادن به گربه لمس کردن آن می‌تواند یک تهدید به حساب بیاید و بهتر است ابتدا ارتباط شما بیا حیوان به خوبی شکل بگیرد.

دوستی با گربه از طریق بازی

یکی دیگر از روش های دوستی و صمیمی شدن با گربه‌ها بازی کردن با آن‌ها است، باید توجه داشته باشید که در این هنگام به دست آوردن اعتماد حیوان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و در صورتی که اعتماد گربه را به دست نیاورده باشید امکان بازی با این حیوان غیر ممکن است.

در هنگام بازی می‌توانید گربه را لمس نمایید زیرا این امر باعث می‌شود تا گربه احساس صمیمیت با شما بکند؛ توجه داشته باشید که بازی کردن با گربه بسیار ارزشمند است که با کلیک بر روی اهمیت بازی کردن با گربه‌ ها می‌توانید اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

اهمیت پلک زدن در هنگام دوستی با گربه

بهتر است بدانید که پلک زدن یکی از نکات بسیار مهمی است که در هنگام دوستی با گربه باید به آن توجه زیاد و چشمگیری داشته باشید؛ به طور کلی گربه‌ها غریزه شکاری دارند و خیره شدن به آن ها باعث می شود تا این غریزه دوچندان بشود.

با پلک زدن آهسته و آرام می‌توانید به گربه حس امنیت بدهید و ثابت کنید که قصد اذیت کردن آن را ندارید که همین امر در هنگام دوستی با گربه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

چگونه با گربه دوست شویمدوستی با گربه از طریق پلک زدن 

 نکات مهم در هنگام نزدیک شدن به گربه

برای دوستی و نزدیک شدن به گربه نکاتی وجود دارد که توجه به آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، در ادامه نکات مهم در هنگام دوست شدن با گربه را برای شما عزیزان شرح داده ایم:

 • به هیچ عنوان به چشم های گربه خیره نشوید.
 • در هنگام نزدیک شدن به گربه حرکات ناگهانی و صداهای بلندی را از خود به وجود نیاورید.
 • هنگامی که کنار گربه هستید توجهی به او نداشته باشید تا اعتماد در میان شما و گربه ایجاد بشود.
 • اجازه بدهید تا اولین قدم توسط گربه صورت بگیرد.

چگونه گربه غریبه را نوازش کنیم؟

برای نوازش کردن گربه‌های غریبه ابتدا باید با او دوست بشوید و تایمی را برای بازی با او در نظر بگیرید، بعد از دوستی و ایجاد حس صمیمیت با گربه می‌توانید دست خود را برای نوازش کردن به سمت او دراز کنید، در صورتی که گربه تمایل نوازش شدن توسط شما را داشته باشد به سمت شما می‌آید.

توجه: به هیچ عنوان سعی نکنید بدون اجازه گربه آم را لمس کنید زیرا این امر باعث می‌شود گربه از شما بترسد و یا فرار کند.

نوازش کردن گربهدوستی و نوازش کردن گربه 

نشانه های ترس در گربه

به طور کلی نشان‌هایی وجود دارد که در صورت مشاهده کردن آن‌ها می‌توانید به راحتی متوجه ترس گربه بشوید، در ادامه این علائم را شرح داده ایم که در صورت مواجه شدن با آن به سرعت از گربه فاصله بگیرید.

 1. ایجاد صداهای مهیب مانند خرناسه کشیدن
 2. بالا بردن و تیز شدن پنجه‌ها
 3. بالا رفتن و سیخ شدن دم گربه
 4. ایجاد قوس در کمر حیوان
 5. خوابیده شدن گوش‌های گربه به حالت پشت و خوابیده
 6. سیخ شدن موهای بدن

خلاصه مطلب

امروزه حیوانات خانگی نقش بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها دارند و دوستی و برقرار کردن ارتباط با آن‌ها می‌تواند در افراد احساس خوبی را به وجود بیاورد؛ ما در این مطلب نحوه دوستی گربه با انسان را برای شما عزیزان به طور کامل شرح داده ایم تا بتوانید به راحتی با گربه‌ها ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول چگونه با گربه دوست شویم

چگونه می‌توان با گربه دوست شد؟

برای دوست شدن با گربه روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که با بکارگیری آن‌ها می‌توانید ارتباط صمیمانه‌ای با گربه برقرار سازید، به طور کلی روش های شایعی برای ارتباط برقرار کردن با گربه وجود دارد که این موارد شامل غذا دادن به گربه، بازی کردن، نگاه کرن دوستانه، نوازش کردن و ... می‌باشد.

برای دوستی با گربه باید به چه نکاتی توجه داشت؟

هنگام برقرار کردن دوستی با گربه نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که این نکات شامل خیره نشدن به چشم گربه، داشتن رفتار نرمال و عادی، انجام ندادن حرکات مهیب و ناگهانی، استفاده از غذاهای تشویقی، منتظر ماندن برای اینکه اولین قدم توسط گربه برداشته شود و استفاده از اسباب بازی‌های مناسب و بی خطر برای دوستی با این حیوان است.

مشاهده منبع

17 شهریور 1400 - 15:18

برچسب ها

 • دوست_شدن_گربه
 • دوستی_انسان_گربه
 • نحوه_دوستی_گربه

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما