علت ریزش مو خرگوش

ریزش مو در خرگوش چگونه است؟

همانطور که می دانید علت ریزش مو متفاوت است. ممکن است ریزش مو سطحی و یا کل بدن خرگوش دچار ریزش مو شود. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای درمان و علت ریزش مو خرگوش باید به دامپزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. ریزش مو می تواند به علت وجود بیماری و یا عفونت باکتری در خرگوش باشد که در ادامه به علت ریزش مو خروگوش به طور کامل پرداخته ایم.

 به طور کلی می توان گفت ریزش مو در خرگوش کاملا طبیعی می باشد. اما در برخی موارد نیز ممکن است ریزش مو همراه با شوره سر همراه باشد. همچنین ممکن است زخم و التهاب بر روی بدن خرگوش ظاهر شود در این صورت می توان گفت خرگوش دچار بیماری خاصی شده است. که باید سریعا برای درمان و بهبودی این مشکل به دامپزشک متخصص مراجعه کنید.

 در برخی موارد نیز ممکن است ریزش مو با خارش شدید و احساس درد در خرگوش ظاهر شود. البته نباید نگران این موضوع باشید چرا که این بیماری قابل درمان می باشد. به طور کلی خرگوش ها به دلیل عفونت انگلی، مشکلات دندانی و... ممکن است دچار ریزش مو شوند. برای انتخاب دامپزشک متخصص در این زمینه باید توجه کافی داشته باشید.

علائم ریزش مو در خرگوش

بدون شک علت ریزش مو خرگوش متفاوت می باشد. زمانی که خرگوش دچار ریزش مو شود. باید سریعا اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه با برخی از علائم ریزش مو در خرگوش آشنا خواهید شد.

 • ریزش کلی مو بر روی بدن خرگوش
 • زخم و التهاب روی بدن خرگوش
 • شوره پوستی
 • ممکن است توده های مو بر روی بدن خرگوش ایجاد شود.

چرا خرگوش ها خز خود را از دست می دهند؟

همانطور که می دانید علت ریزش مو خرگوش ممکن است به صورت طبیعی و یا به دلیل وجود بیماری رخ دهد. خز خرگوش ها به طور طبیعی ریزش دارد. اما علائم ریزش مو می تواند ناگهانی و یا به تدریج رخ دهد. به طور کلی ریزش مو با نشانه و علائم دیگری همراه است که می توانید به راحتی این علائم را تشخیص دهید.

دلایل ریزش مو

دلایل مختلف و متعددی در ریزش مو خرگوش وجود دارد. برای درمان و بهبودی این مشکل باید به دامپزشک با تجربه مراجعه کنید. در ادامه با برخی از دلایل ریزش مو آشنا خواهید شد.

 • عفونت انگلی شامل کک، کنه و.. از دلایل متعدد ریزش مو در خرگوش می باشد.
 • مشکلات دندانی در خرگوش ها در این صورت ریزش مو در ناحیه گردن و زیر چانه بر روی خرگوش ظاهر می شود.
 • اختلالات دستگاه ادراری در این صورت ریزش مو در ناحیه پشت خرگوش ایجاد می شود.
 • برخی عفونت های باکتریایی
 • عدم تعادل هورمونی
 • حاملگی کاذب
 • نظافت بیش از حد خرگوش و...

غذای مفید برای خرگوش

بدون شک یکی از بهترین موارد در جلوگیری از ریزش مو خرگوش مصرف مواد غذایی سالم و مفید برای خرگوش می باشد. که باید نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشید. یکی از اصلی ترین و مفید ترین غذای خرگوش یونجه می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید باید یونجه همیشه تازه باشد. 

خوردن یونجه برای سلامت دندان های خرگوش نیز بسیار مفید می باشد، این غذا سرشار از فیبر می باشد همین موضوع باعث می شود دستگاه گوارش خرگوش به بهترین شکل کار کند. همچنین باید از برخی مواد غذایی دیگر نیز برای تغذیه خرگوش استفاده کنید. سبزیجات نیز یکی دیگر از بهترین مواد غذایی برای خرگوش ها می باشد. برخی از سبزیجات مورد علاقه خرگوش ها شامل کرفس، کاهو، جعفری، ریحان و... می باشد.

بهبود ریزش مو در خرگوش ها

برخی موارد و توصیه ها برای جلوگیری از ریزش مو خرگوش وجود دارد. اگر نسبت به این موارد توجه کافی داشته باشید بدون شک ریزش و برخی بیماری ها برای خرگوش به وجود نمی آید. در ادامه با برخی از توصیه های مهم برای جلوگیری و بهبود ریزش مو آشنا خواهید شد.

 1. تامین آب مناسب و تمیز برای خرگوش
 2. رژیم غذایی خرگوش باید سالم و کافی باشد.
 3. مرتبا باید خرگوش خود را کنترل کنید و باید هر چند وقت یکبار نزد دامپزشک ببرید.
 4. محیط خرگوش باید مرتب باشد.
 5. نظافت خرگوش را نباید به هیچ عنوان فراموش کنید.
 6. محیطی ایمن و مناسبی را برای خرگوش باید ایجاد کنید.

خرید پلت برای خرگوش

همانطور که می دانید مصرف پلت برای خرگوش بدون شک باعث جلوگیری ریزش مو خرگوش می شود. البته برای خرید پلت باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. در هنگام خرید پلت باید توجه کافی داشته باشید پلتی که خریداری می کنید باید کاملا تازه باشد. همچنین با بالا رفتن سن خرگوش باید پلت کمتری به خرگوش بدهید. به هیچ عنوان پلت های مخلوط شده با ذرت و.. را نباید خریداری کنید. همچنین پلت هایی که پروتئین بیشتری دارند. باعث چاقی و بیماری در بدن خرگوش می شود.

سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با علت ریزش مو خرگوش به طور کامل آشنا شدید. ممکن است ریزش مو سطحی و یا کل بدن خرگوش دچار ریزش مو شود. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای درمان و علت ریزش مو در خرگوش باید به دامپزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید.
ریزش مو می تواند به علت وجود بیماری و یا عفونت باکتری در خرگوش باشد. همچنین برخی موارد و توصیه ها برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد. اگر نسبت به این موارد توجه کافی داشته باشید بدون شک ریزش و برخی بیماری ها برای خرگوش به وجود نمی آید.

سوالات متداول علت ریزش مو خرگوش

 1. دلایل ریزش مو در خرگوش به چه صورت است؟
  دلایل مختلف و متعددی در ریزش مو وجود دارد. برای درمان و بهبودی این مشکل باید به دامپزشک با تجربه مراجعه کنید. دلایلی از قبیل عدم تعادل هورمونی، برخی عفونت های باکتریایی، مشکلات دندانی در خرگوش ها، اختلالات دستگاه ادراری، عفونت انگلی و... می باشد.
 2.  چه مواد غذایی برای خرگوش مناسب و مفید می باشد؟
  یکی از بهترین موارد در جلوگیری از ریزش مو در خرگوش مصرف مواد غذایی سالم و مفید برای خرگوش می باشد. که باید نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشید. یکی از اصلی ترین و مفید ترین غذای خرگوش یونجه می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید باید یونجه همیشه تازه باشد. خوردن یونجه برای سلامت دندان های خرگوش نیز بسیار مفید می باشد. همچنین سرشار از فیبر می باشد همین موضوع باعث می شود دستگاه گوارش خرگوش به بهترین شکل کار کند. همچنین باید از برخی مواد غذایی دیگر نیز برای تغذیه خرگوش استفاده کنید. سبزیجات نیز یکی دیگر از بهترین مواد غذایی برای خرگوش ها می باشد. برخی از سبزیجات مورد علاقه خرگوش ها شامل کرفس، کاهو، جعفری، ریحان و... می باشد.
 3. علائم ریزش مو در خرگوش به چه صورت است؟
  علائم ریزش مو در خرگوش متفاوت می باشد. برخی از این علائم شامل ریزش کلی مو بر روی بدن خرگوش، زخم و التهاب بر روی بدن خرگوش و.... می باشد.

مشاهده منبع

25 آبان 1400 - 17:13

برچسب ها

 • ریزش_مو_خرگوش

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما