پت شاپ اینترنتی

پت شاپ اینترنتی 

پت شاپ‌های آنلاین همان فروشگاه‌های اینترنتی حیوانات خانگی هستند. شاید برای خیلی از ما رفتن به پت شاپ‌های حضوری دشوار باشد و یا حتی ممکن است مسیر طولانی را طی کنیم و نتوانیم وسایل مورد نیاز حیوانمان را تهیه نماییم. پت شاپ‌های اینترنتی وظیفه عرضه کردن محصولات مورد نیاز حیوانات خانگی را دارد و مایحتاج تمامی حیونات مانند سگ‌ها، گربه‌ها، پرندگان و ... را فراهم می‌سازد. با استفاده از پت شاپ‌های اینترنتی می‌توانید به راحتی لوازم مورد نیاز حیوانتان را بررسی و سفارش بدهید و آن را درب منزلتان، تحویل بگیرید.

نکات مهم پت شاپ اینترنتی

به یاد داشته باشید که هر پت شاپ اینترنتی معتبر نیست؛ جالب است بدانید پت شاپ اینترنتی یا آنلاین نسبت به پت شاپ حضوری دارای طرفداران بیشتری است. در واقع، پت شاپ اینترنتی از سه کلمه تشکیل شده که هر کدام معنی جداگانه‌ای دارند؛ "پت" در عامیانه به معنای حیوان خانگی و "شاپ" به معنی مرکز خرید یا فروشگاه است، اما کلمه اینترنت! یک فضای فروشگاهی اینترنتی که در جامعه امروزی همه ما با درک آن آشنا هستیم، در واقع، محیطی آنلاین است که اطلاعاتی را درون خود دارد، این اطلاعات را در یک دامنه خاص سامان‌دهی کرده و تحت آن دامنه، خدمات و یا محصولاتی را ارائه می‌دهد. 

درست است که معمولا زمانی که مردم صحبت از حیوان خانگی می‌کنند، محبوب ترین نوع این حیوانات قطعا سگ و گربه هستند، اما بد نیست در خصوص طبقه بندی های مختلف حیوانات خانگی نیز اطلاعات کسب کنید. به همین واسطه، ما در این مقاله قصد داریم مردم را از این تصور اشتباه رهایی دهیم که حیوانات خانگی فقط به دو دسته سگ و گربه اطلاق نمی‌شود و می‌خواهیم به تعریف، دسته بندی حیوانات خانگی و انواع گونه هایی که امکان نگهداری در منزل را دارند، بپردازیم.

تعریف حیوانات خانگی

تعریف حیوانات خانگی

به حیواناتی که در منزل ما زندگی می‌کنند و به عنوان یک همدم برای ما هستند، حیوان خانگی می‌گویند. وجود حیوانات خانگی در خانواده باعث ایجاد حس محبت و صمیمیت می‌شود و کم کم حیوان خانگی به عنوان یکی از اعضای خانواده جایی برای خود می‌گیرد. باید این نکته را درنظر داشته باشید که حیوانات خانگی می‌توانند دوستان خوبی برای فرزندان شما باشند.

تعریف حیوانات خانگی

دسته بندی حیوانات خانگی 

 • انواع پستانداران مثل سگ‌ها و گربه‌ها
 • انواع جوندگان مثل خرگوش‌ها، همسترها و موش‌ها
 • انواع پرندگان زینتی مثل مرغ عشق، بلبل، قناری، فنچ و ...
 • انواع خزندگان مثل مارها و لاکپشت‌ها
 • انواع ماهی‌های آب شیرین و آب شور
تعریف حیوانات خانگی

علل شکل گیری پت شاپ اینترنتی

پت شاپ‌ها دارای تاریخچه‌ای می‌باشند و اولین پت شاپ‌ها در اوسط دهه شصت به وجود آمده‌اند. علل شگل گیری پت شاپ های اینترنتی بسیار زیاد می‌باشد که در ادامه چند مورد از آن را برای شما شرح داده‌ایم.

 • افزایش حمایت از حیوانات
 • رفع کردن آسان نیاز صاحبان حیوانات خانگی
 • شاغل بودن اکثر صاحبان خیوانات خانگی
 • علاقه مردم به نگهداری از حیوانات خانگی
 • پر رنگ شدن نقش اینترنت در زندگی انسان‌ها
 • تحمل نکردن ترافیک های سنگین و شلوغی خیابان‌ها

نقش پت شاپ اینترنتی در زندگی امروز

در حال حاضر، فروشگاه‌های اینترنتی دارای محبوبیت بسیار زیادی می‌باشند زیرا امروزه حیوانات نقش بسیار پر‌رنگی در زندگی انسان‌ها دارند. وجود پت شاپ‌های اینترنتی  برای افراد شاغل بسیار موثر می‌باشد. با رشد و گسترش سریع تکنولوژی، به علت نداشتن وقت کافی، اکثر انسان‌ها خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. پت شاپ‌های اینترنتی این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا هر کجا که هستید باتوانید به راحتبی بدون خارج شدن از منزل یا محل کارتان وسایل مورد نظر حیوانتان را تهیه و سفارش بدهید، همین امر باعث می‌شود تا شما بتوانید وقت بیشتری را برای حیوانات خود اختصاص بدهید.

انواع فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی

انواع فروشگاه آنلاین حیوانات خانگی  

پت شاپ‌ها تمام مایحتاج حیوانات خانگی را در اختیار صاحبانشان می‌گذارند. فروشگاه های اینترنتی حیوانات خانگی مزایای بسیار زیادی دارند که یکی از آن‌ها این است که، شما می‌توانید تنها لوازم اختصاصی یک حیوان خانگی خاص را تهیه بفرمایید.

دو روش فعالیت پت شاپ ها

 1. برخی از پت شاپ ها به صورت حضوری فعالیت می‌کنند و وسایل و لوازم حیوانات خانگی را به شکل فیزیکی به فروش می‌رسانند.
 2. برخی دیگر، علاوه بر فروش حضوری، فروش آنلاین نیز دارند که با نام پت شاپ اینترنتی معروفند.

سفارش محصول از فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی 

در فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی، مشتری این امکان را دارد که اولاً یک لیست از محصولات را در قاب دید خود داشته باشد، ثانیاً، محصول مورد نظر را برای رفاه حیوان خانگی خود، به راحتی سفارش دهد؛ پس از انتخاب کالای مورد نظر و کلیک بر روی آن، به مرحله پرداخت می‌رسد؛ نحوه‌ی پرداخت هزینه، به 2 صورت انجام می‌گیرد و این دو نحوه پرداخت، آنلاین و نقدی، در زمان دریافت محصول می‌باشد.

انواع لوازم در فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی

در زیر به تمامی محصولاتی که می توانید برای پت یا حیوان خانگی خود تهیه کنید، اشاره شده است:

    غذاهای مخصوص حیوانات خانگی

غذاهای حیوانات خانگی در پت شاپ‌ها به دو دسته خانگی و تجاری یا صنعتی تقسیم می‌شوند. غذاهای صنعتی نیز به سه دسته خشک، مرطوب و نیمه مرطوب تقسیم می‌شوند.

انواع غذاهای درمانی و مکمل‌های دارویی

یکی دیگر از لوازمی که می‌توانید در جهت نگهداری از حیوان خانگیتان در پت شاپ‌ها تهیه نمایید، غذاهای درمانی و مکمل‌های دارویی هستند. اگر حیوان شما بیمار باشد می‌توانید با استفاده از غذاها و مکمل‌های درمانی به او کمک کنید.

وسایل آرایشی و بهداشتی حیوانات خانگی

بهداشت و زیبایی یکی از موارد مهم برای نگهداری از حیوانات خانگی می‌باشد. با مراجعه به پت شاپ‌های اینترنتی می‌توانید تمامی وسایل آرایشی و بهداشتی مورد نیاز حیوانات ود را تهیه نمایید.

کلیه لوازم اولیه و جانبی نگهداری حیوانات خانگی

برای نگهداری از حیوانات خانگی باید توجه داشته باشید که تمامی آن‌ها نیاز به لوازم جانبی دارند که در ادامه چندین نمونه از این وسایل را به شما معرفی می‌کنیم.

نمونه هايی برای لوازم جانبی حیوانات خانگی

 • قفس و باکس: محلی برای زندگی و راحتی حیوان خانگی
 • قلاده: برای کنترل بهتر حیوان خانگی خارج از منزل
 • اسباب بازی: برای آموزش، رشد ذهنی و سرگرمی حیوان خانگی
 • پنل‌ های سیمی جهت عدم دسترسی حیوان به اتاقی خاص
 • تمیز کننده‌ های آنزیمی: برای پاکسازی محل زندگی حیوان و جلوگیری از ابتلای حیوان و صاحبش به انواع بیماری‌ها 
 • انواع تشویقی: یکی از مهمترین عوامل آموزش درست، رشد صحیح و پیشرفت حیوان خانگی بهره‌گیری از انواع تشویقی برای اوست؛ شما به عنوان صاحب حیوان خانگی در قبال انجام کار درست حیوانتان می‌توانید از تشویقی استفاده کنید و با این کار مشوق او باشید تا کارهای دیگر را نیز به درستی انجام دهد؛ همین نکته كوچك می‌تواند در آموزش صحیح حیوان خانگیتان به شما کمک بزرگی باشد.
مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

 • کالای مد نظر خود را با حوصله‌ی بیشتری انتخاب می‌کنید
 • زمان خود را در ترافیک هدر نمی‌دهید
 • اگر فرزند کوچکی دارید دیگر مجبور نیستید آن را تنها بگذارید.
 • می‌توانید در کوتاه ترین زمان محصول خود را سفارش دهید
 • بهترین گزینه را می‌توانید بررسی و انتخاب کنید
 •  اکثر پت شاپ‌های اطراف اطراف ما ارسال رایگان دارند
مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

مشکلات خرید از پت شاپ اینترنتی

خرید از پت شاپ‌های اینترنتی نیز مشکلاتی را به همراه دارد. در بعضی از پت شاپ‌ها عدم مسئولیت پذیری بسیار دیده می‌شود و حتی ممکن است کالای خوبی را به ما عرضه نکنند. در خیلی از فروشگاه‌های اینترنتی حیوانات خانگی، مواردی همچون بازگشت کالا در صورت نا‌رضایتی مشتری وجود دارد ولی باز هم بسیاری از فروشگاه‌ها به روش‌های مختلف تلاش می‌کنند تا به نحوی شما را از درخواستتان منصرف نمایند. برای اینکه با همچون مشکلاتی مواجه نشوید، بهتر است از یک پت شاپ اینترنتی معتبر خرید نمایید.

مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

یکی از بزرگترین مشکلات خرید حضوری از پت شاپ ها 

خرید حضوری نیز دارای مشکلاتی بسیار زیادی می‌باشد. معمولا خیلی از فروشندگان شما را تشویق می‌کنند تا کالای مد نظر آن‌ها را تهیه و خریداری نماید، این رفتار در خرید اینترنتی وجود ندارد و شما می‌توانید کالاهای مشابه را با هم مقایسه و بعد خریداری نمایید.

باید توجه داشته باشید که حیوانات نمی‌توانند صحبت کنند و خواسته‌های خود را به زبان بیاورند پس هیچ کس بیشتر از شما نمی‌داند که حیوان شما به چه چیزی نیاز دارد.

مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

نقش دیجی کالا در پررنگ شدن انواع پت شاپ اینترنتی

دیجی کالا یک سایت معتبر در ایران می‌باشد که در ابتدای کار خود، تنها کلاهای دیجیتال را بررسی و به فروش می‌رساند. امروزه این سایت معتبر در زمینه لوازم مرتبط با حیواات خانگی نیز فعالیت می‌کند.

در سایت دیجی کالا بسیاری از کالاهای جذاب وجود دارد و می‌توان در این سایت وسایلی برای حیوانات خانگی همچون غذا، ملزومات آرایشی و بهداشتی و ... را تهیه کرد که همین کار باعث رشد بسیاری از پت شاپ‌های اینترنتی شد.

 با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از فروشگاه‌های معتبر كه به صورت تخصصی بر روی کالاهای حیوانات خانگی تمرکز دارند خرید کنند.

مزایای خرید از پت شاپ اینترنتی

سوالات متداول پت شاپ اینترنتی


 • پت شاپ اینترنتی چیست؟
  پت شاپ اینترنتی به معنای فروشگاه وسایل حیوانات خانگی است که به صورت اینترنتی خریداری میشود؛ شما می‌توانید انواع و اقسام اقلام مورد نیاز حیوان خانگی خود را از مواد غذایی گرفته، تا اسباب بازی و وسایل رفاهی او را در این فروشگاه ها بیابید.
 • پت شاپ اینترنتی پتیا چه مزایایی دارد؟
  اپلیکیشن پتیا بسیار معتبر و مطمئن است و می‌تونید به راحتی پت شاپ نزدیک به خودتان را پیدا کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن سفارشات خود را ثبت کنید. همچنین خود فروشگاه حیوانات خانگی پتیا نیز دارای محصولات مربوط به حیوانات خانگی شما است؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.
 • در پت شاپ اینترنتی چه وسایلی برای خرید وجود دارد؟
  شما می‌توانید غذاهای مخصوص حیوانات خانگی، انواع غذاهای درمانی و مکمل‌های دارویی، وسایل آرایشی و بهداشتی حیوانات خانگی، کلیه لوازم اولیه و جانبی نگهداری حیوانات خانگی را در پت شاپ‌های اینترنتی بیابید.

استارتاپ پتیا؛ اولین اپلیکیشن تخصصی حیوانات خانگی در ایران

استارت آپ پتیا اپلیکیشنی است که جهت حمایت از حیوانات و تسهیل امر نگهداری از حیوانات خانگی، شکل گرفته است. در این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی بر اساس موقعیت جغرافیاییتان ، تمام پت شاپ‌های اطراف خودتان را مشاهده کنید و به راحتی کالای مدنظرتان را خریداری نمایید. استفاده از اپلیکیشن پتیا در سال‌های آینده به یک موضوع با اهمیت تبدیل می‌شود زیرا در حال حاضر روابط میان انسان‌ها و حیوانات بسیار خوب است و بسیاری از آن‌ها جزو خانواده انسان‌ها می‌باشند. 

هدف اصلی اپلیکیشن پتیا

پت شاپ اینترنتی پتیا یکی از معتبر‌ترین پت شاپ‌های ایران می‌باشد که از طریق آن می‌توانید به راحتی لوازم مورد نیاز حیوان خانگیتان را تهیه نمایید. اپلیکیشن پتیا برای صاحبان حیوانات خانگی طراحی و ساخته شده است تا با استفاده از این اپلیکیشن بتوانند به راحتی وسایل مورد نیاز حیوان خود را از طریق نزدیک‌ترین پت شاپ به محل زندگیشان تهیه و خریداری کنند.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

صاحبین حیوانات خانگی با نصب این اپلیکیشن قادر خواهند بود به جستجوی فروشگاه های لوازم مرتبط با حیوانات در سطح شهر مورد نظر خود بپردازند و خرید خود را بصورت آنلاین انجام دهند.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

پتیا دارای قابلیتی است که مشتری از طریق آن می‌تواند بالا بودن ضرورت کالای مورد نظر خود را در سبد خرید اعلام کند.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

پتیا به تمامی محصولات مرتبط با حیوانات اهلی و خانگی مانند غذا، لوازم آرایشی و بهداشتی، جای خواب و هر آنچه که به حیوانات آپارتمانی مربوط می‌باشد، پرداخته است.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

در پتیا امکان ایجاد لیستی تحت عنوان لیست علاقه مندی ها وجود دارد که در آن مشتری قادر است کالاهای پرمصرف و مورد نیاز خود را به صورت یکجا در داخل اپلیکیشن در این قسمت ذخیره نماید.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

از محاسن دیگر اپلیکیشن پتیا و سفارش اینترنتی از طریق آن، درگیر نشدن مشتریان با مشکلات ترافیک شهری و اتلاف وقت آنها جهت خرید از پت شاپ مورد نظرشان است.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

صاحبان حیوانات خانگی می‌توانند، سوالات مرتبط با حیوانات خانگی خود را از طریق قسمت پرسش و پاسخ با دامپزشکان پتیا در میان بگذارند و پاسخ خود را دریافت کنند.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

ویژگی دیگری که در مورد پتیا قابل توجه است، همراهی تیم پشتیبانی پتیا در طول مدت استفاده کاربران از اپلیکیشن می‌باشد.

قابلیت های اپلیکیشن پتیــا

اپلیکیشن پتیا در دو پلتفرم اندروید (Android) و iOS قابل اجرا می‌باشد.

روش های پرداخت هزینه در اپلیکیشن پتیا

 • آنلاین
 • اعتباری از طریق اکانت مشتری
 • نقدی درب محل تحویل 

سایر خدمات پتیا

از خدمات دیگر پتیا، هم می‌توان به فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی پتیا اشاره کرد که محصولات مرتبط با حیوانات خانگی را در اختیار شما قرار می‌دهد، هم می‌توان پت واش را نام برد که با بهره گیری از تجهیزات شستشو که دارای بالاترین کیفیت فنی و مطابق با استانداردهای جهانی هستند، به برس زدن، شستشو، مسواک، پیرایش با ماشین یا با قیچی حیوان خانگی مانند سگ و گربه می‌پردازد.