معرفی خصوصیات گربه پرشین

خصوصیات اصلی گربه پرشین

یکی از بهترین و محبوب ترین نژاد های گربه بدون شک پرشین می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای خرید و نگهداری از این گربه باید به طور کامل با خصوصیات گربه پرشین آشنا باشید. نژاد این گربه بسیار قدیمی می باشد. این نژاد از گربه در بین خریداران بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد. چرا که ظاهر و مو های گربه پرشین بسیار جذاب و زیبا می باشد. همچنین گربه پرشین جزو اصیل ترین نژاد های گربه محسوب می شود.

به طور کلی پرشین ها به دو دسته سنتی و نمایشی تقسیم می شوند. که از خصوصیات ظاهری پرشین های نمایشی می توان به گوش های کوچک، بینی صاف، چشم های درشت در این گربه اشاره کرد. همچنین از خصوصیات پرشین های سنتی می توان به خز های بلند و چهره بامزه در این گربه اشاره کرد. شخصیت رفتاری این مدل از گربه ها بسیار بامزه و دوست داشتنی می باشد. به طور کلی اگر قصد خرید این مدل از نژاد گربه را دارید باید با خصوصیات رفتاری گربه پرشین آشنا باشید.

نکات مهم برای مراقبت و نگهداری از گربه پرشین

همانطور که می دانید برای نگهداری و مراقبت از گربه پرشین باید به طور کامل با خصوصیات گربه پرشین آشنا باشید. باید نسبت به برخی نکات و موارد توجه کافی داشته باشید. در ادامه با برخی از این نکات برای نگهداری از گربه پرشین آشنا خواهید شد.

رژیم غذایی مناسب گربه پرشین

یکی از مهم ترین نکات برای مراقبت از گربه پرشین رژیم غذایی مناسب برای این گربه می باشد. یکی از بهترین خصوصیات گربه پرشین شرایط نگهداری از این گربه می باشد که بسیار ساده و راحت است. به طور کلی گربه های پرشین زندگی آرام و کم تحرکی دارند. از این رو بهتر است نسبت به رژیم غذایی پرشین توجه کافی داشته باشید. همچنین غذا نقش بسیار مهم و اصلی در زندگی گربه دارد. در ادامه با برخی از مواد غذایی مناسب برای گربه پرشین آشنا خواهید شد.

 • مواد غذایی گربه پرشین باید ویتامین های لازم و اسید های چرب ضروری را به همراه داشته باشد.
 • همچنین مواد غذایی گربه باید فیبر بسیار زیادی داشته باشد چرا که مواد موجود در فیبر باعث جلوگیری از جمع شدن توده مو در معده گربه خواهد شد.
 • مواد غذایی که گربه پرشین مصرف می کند باید کم کالری و رژیمی باشد. تا از مشکلات قلبی در گربه جلوگیری کند.
 • همچنین مواد غذایی باید حاوی گوشت مناسب و مفید باشد.
 • مواد غذایی باید به صورتی باشد تا سنگ های ادراری در بدن گربه به وجود نیاید.

تمیز کردن گوش گربه پرشین

یکی دیگر از مهم ترین موارد برای نگهداری و مراقبت از گربه پرشین تمیز کردن گوش های این گربه می باشد. بدون شک تمیز کردن گوش های گربه از ایجاد قارچ، عفونت و... جلوگیری می کند. برای تمیز کردن گوش گربه نیز باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. برای تمیز کردن می توانید از دستمال نرم و مرطوب استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن داخل گوش باید از پنبه مخصوص استفاده کنید. به طور کلی برای مراقبت از این گربه باید به طور کامل با خصوصیات گربه پرشین آشنا باشید.

رسیدگی به موهای گربه پرشین

یکی از بهترین خصوصیات گربه پرشین بدون شک مو های بلند و زیبا این گربه می باشد. از این رو برس کشیدن به صورت روزانه در نگهداری از گربه پرشین اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر به این موضوع توجه کافی نداشته باشید. بدون شک برخی مشکلات پوستی برای گربه به وجود می آید. همچنین با انجام این کار از بیماری هربال در گربه نیز جلوگیری می شود. البته این نکته مهم را فراموش نکنید باید از برس های مناسب استفاده کنید همچنین باید با طرز صحیح برس کشیدن نیز آشنا باشید. از این رو بهتر است برس با دانه های فلزی و با فاصله خریداری کنید. همچنین برای باز کردن گره های مو گربه باید از شانه های مخصوص استفاده کنید.

تمیز کردن ظرف خاک گربه پرشین

بدون شک باید به بهداشت گربه توجه کافی داشته باشید. بهتر است هر روز ظرف خاک گربه را بررسی کنید. همچنین باید به میزان ادرار گربه نیز توجه داشته باشید و در صورتی که برخی موارد را مشاهده کردید باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید. مواردی از قبیل خون در ادرار گربه، بیش از حد دستشویی کردن گربه و... از این رو برای رعایت بهداشت خاک گربه بهتر است ظرف و خاک مناسب را خریداری کنید. همچنین باید روزانه ظرف خاک را تمیز نمایید. نسبت به این موارد باید توجه کافی داشته باشید.

اندازه و وزن استاندارد گربه پرشین به چه صورت است؟

اگر قصد نگهداری و یا خرید این مدل از گربه را دارید باید به طور کامل با خصوصیات گربه پرشین آشنا باشید. به طور کلی اندازه و وزن گربه های پرشین متوسط می باشد. که وزن طبیعی آنها بین 8 تا 13 کیلوگرم متغیر است.

انواع گربه پرشین

بدون شک نژاد گربه خانگی پرشین انواع مختلفی نیز دارد. اگر قصد خرید و یا نگهداری از این مدل گربه را دارید باید به طور کامل با خصوصیات گربه پرشین آشنا باشید. در ادامه با برخی از انواع گربه پرشین آشنا خواهید شد.

 • پرشین کلاسیک
 • پرشین فلت
 • گربه هیمالین
 • پرشین های فنجانی
 • پرشین اگزاتیک مو کوتاه

سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با انواع و خصوصیات گربه پرشین به طور کامل آشنا شدید. یکی از بهترین و محبوب ترین نژاد ها بدون شک پرشین می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای خرید و نگهداری از این گربه باید به طور کامل با خصوصیات گربه های پرشین آشنا باشید. همچنین یکی از مهم ترین نکات برای مراقبت از گربه پرشین رژیم غذایی مناسب برای این گربه می باشد. به طور کلی گربه های پرشین زندگی آرام و کم تحرکی دارند. از این رو بهتر است برای مراقبت از گربه پرشین برخی نکات مهم و ضروری را در نظر داشته باشید.

سوالات متداول خصوصیات گربه پرشین

 1. اندازه و وزن استاندارد گربه پرشین به چه صورت است؟
  به طور کلی اندازه و وزن گربه های پرشین متوسط می باشد. که وزن طبیعی آنها بین 8 تا 13 کیلوگرم متغیر است.
 2. رژیم غذایی مناسب برای گربه پرشین به چه صورت است؟
  مواد غذایی گربه پرشین باید ویتامین های لازم و اسید های چرب ضروری را به همراه داشته باشد. مواد غذایی که گربه پرشین مصرف می کند باید کم کالری و رژیمی باشد. تا از مشکلات قلبی در گربه جلوگیری کند. همچنین مواد غذایی باید حاوی گوشت مناسب و مفید باشد. مواد غذایی گربه باید فیبر بسیار زیادی داشته باشد چرا که مواد موجود در فیبر باعث جلوگیری از جمع شدن توده مو در معده گربه خواهد شد. مواد غذایی باید به صورتی باشد تا سنگ های ادراری در بدن گربه به وجود نیاید.
 3. رسیدگی به موهای گربه پرشین باید به چه صورت انجام شود؟
  برس کشیدن به صورت روزانه در نگهداری از گربه پرشین اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر به این موضوع توجه کافی نداشته باشید. بدون شک برخی مشکلات پوستی برای گربه به وجود می آید. همچنین با انجام این کار از بیماری هربال در گربه نیز جلوگیری می شود. البته این نکته مهم را فراموش نکنید باید از برس های مناسب استفاده کنید همچنین باید با طرز صحیح برس کشیدن نیز آشنا باشید. از این رو بهتر است برس با دانه های فلزی و با فاصله خریداری کنید. همچنین برای باز کردن گره های مو گربه باید از شانه های مخصوص استفاده کنید.

مشاهده منبع

26 آبان 1400 - 17:04

برچسب ها

 • گربه_پرشین

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما