معرفی نژاد گربه مین کون

معرفی نژاد گربه مین کون

شاید تاکنون در مورد نژاد گربه مین کون چیزهایی شنیده باشید، گربه‌های مین کون یکی از نژادهای پشمالو و بسیار زیبا در میان گربه‌ها می‌باشند. بهتر است بدانید که نژاد این گربه خانگی آمریکایی است که به گفتی برخی از افراد اصالت این گربه انگورایی می‌باشد؛ ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی نژاد گربه مین کون به طور کامل بپردازیم.

این گربه بسیار دوست داشتنی نسبت به دیگر گربه‌ها از هوش بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و البته باید بدانید که یکی از خصوصیات بارز گربه مینکون اخلاق بسیار خوب و دوستانه آن است.

گربه‌های مینکون یکی از نژادهای بزرگ گربه می‌باشند که بعضی از افراد به دلیل اخلاق بسیار خوب و خوش مشرب بودن این گربه به آن لقب غول مهربان را داده اند؛ همانطور که گفته شد در ادامه خصوصیات اخلاقی این گربه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

گربه مین کون معرفی نژاد گربه مین کون 

تاریخچه گربه مین کون

گربه های مین کون اولین بار در سال 1850 به دست دریانوردان آمریکایی یافت شده و بعد از آن با جفتگیری این گربه با گربه‌های مو کوتاه محلی نژاد مین کون افزایش پیدا کرده است.

شباهت زیاد این گربه به راکون‌ها باعث شده تا نام آن را مین کون بگذارند و بعد از دهه 1980 میلادی این نژاد گربه به اروپا و انگلیس راه پیدا کرد.

بررسی خصوصیات گربه مینکون

به طور کلی  گربه Maine Coon دارای رفتار دوستانه و مهربانی می‌باشد و ارتباط برقرار کردن این گربه با دیگر حیوانات کار تقریبا آسانی است؛ بازیگوشی و گرایش داشتن این حیوان به سر و صدا از جمله ویژگی‌های بارز مین کون‌ها می‌باشد.

خصوصیات ظاهری گربه مین کون

گربه های مین کون از نظر ظاهری دارای پوشش بدنی بسیار زیاد و ناهمواری هستند، این حیوان دوست داشتنی از قدرت بدنی بسیار زیادی برخوردار است و قد آن چیزی حدود 35 الی 45 سانتی متر می‌باشد.

به طور کلی وزن این گربه دوست داشتنی حدود 8.5 کیلو گرم است و یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید ریزش موی بسیار زیاد گربه مین کون می‌باشد؛ گربه های نژاد مین کون در سن 3 تا 5 سالگی رشد می‌کنند و پس از آن این گربه بدنی عضلانی خواهد داشت.

چشم های بادامی و درشت مینکون‌ها باعث شده تا زیبایی آن‌ها دوچندان بشود، این گربه بسیار زیبا از دم بلندی برخوردار است به طور که بعضی از افراد آن را به دم بلندش می‌شناسند.

ویژگی گربه مین کونخصوصیات گربه مین کون

عمر نژاد گربه مین کون چقدر است؟

یکی از سوالات شایعی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید طول عمر گربه مین کون است، همانطور که می‌دانید نژاد این گربه آمریکایی است و عمر آن چیزی حدود 9 الی 15 سال می‌باشد.

باید توجه داشته باشید که نگهداری مناسب از این حیوان می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش و یا افزایش عمر آن داشته باشد که برای زیاد شدن طول عمر این گربه بهتر است به دامپزشک مراجعه کنید و رژیم غذای مناسبی را دریافت نمایید.

با دریافت کردن رژیم غذایی مناسب گربه مین کون می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز حیوان خود را بدون هیچ دردسری در اپلیکیشن پتیا خریداری نمایید.

تغذیه مناسب گربه مین کون چیست؟

برای مراقبت و نگهداری از گربه مین کون اصلی ترین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید تغذیه این حیوان است که در متن بالا نیز به آن اشاره کوچکی شده؛ بهتر است برای دریافت رژیم غذایی مناسب گربه خود به دامپزشک مراجعه کنید و توجه داشته باشید که خرید غذای با کیفیت بسیار مهم و پر اهمیت است.

بهترین غذا برای این حیوان غذاهای دارای فیبر و پروتئین می‌باشد، اگر قصد خریداری غذای تجاری مخصوص گربه مین کون را دارید می‌تواند با مراجعه به پت شاپ های اینترنتی به خرید خود بپردازید.

رنگبندی گربه زیبای مین کون

گربه های مین کون جدا از زیبایی منحصر به فردی که دارند دارای رنگبندی‌های متفاوت و خاصی هستند که در ادامه رنگبندی این حیوان را برای شما نام برده ایم:

 • سیاه
 • کرم
 • قرمز
 • خاکستری
 • سفید
 • قهوه ای
 • نقره ای
 • کالیکو

توجه: اکثرا می توان این حیوان را به صورت دو رنگ یافت و مشاهده کرد که همین امر باعث جذاب شدن گربه مین کون می‌شود؛ بسیاری از افراد بخاطر رنگبندی زیبا و پر مو بودن این گربه آن را به نام شیر کوچک می‌شناسند.

معرفی نژاد گربه مین کون رنگبندی گربه مین کون 

نحوه نگهداری گربه زیبای مین کون

همانطور که اشاره شد گربه‌های مین کون دارای هوش بسیار بالایی هستند که همین امر باعث شده تا این گربه سریع همه چیز را یاد بگیرد؛ به طور کلی آموزش و یاد دادن مفاهیم باعث میشود تا نگهداری از گربه مین کون کار بسیار آسانی شود.
خرید وسایل مورد نیاز مانند قلاده، باکس نگهداری و ... نیز برای نگهداری گربه از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلام پایانی

امروزه یکی از نژادهای بسیار زیبا و دوست داشتنی گربه، نژاد مین کون می‌باشد؛ این گربه‌ها دارای چشمانی درشت و بادامی می‌باشند و زیبایی منحصر به فرد آن‌ها باعث شده تا افراد زیادی به نگهداری از آن جذب بشوند. ما در این متن به نحوه نگهداری و معرفی نژاد گربه مین کون پرداخته ایم.

سوالات متداول معرفی نژاد گربه مین کون

گربه مین کون چقدر عمر می‌کند؟

به طور کلی طول عمر گربه های مین کون چیزی حدود 9 الی 15 سال است که با نگهداری خوب و مناسب این گربه می‌تواند در افزایش طول آن تاثیر بسزایی داشته باشید.

خصوصیات شخصیتی گربه مین کون چیست؟

گربه های مین کون دارای هوش و قدرت یادگیری بسیار بالایی هستند و می‌توانند در مدت زمان کوتاهی با حیوانات دیگر ارتباط صمیمانه‌ای برقرار کنند.

گربه میکون را در چه رنگبندی‌هایی می‌توان یافت کرد؟

رنگ بندی گربه دوست داشتنی مین کون بسیار متنوع می‌باشد و اکثرا می‌توان آن را در رنگ بندی‌هایی همچون قهوه‌ای، سیاه، سفید، قرمز، نارنجی، کرم، نقره‌ای، کالیکو و خاکستری مشاهده کرد.

مشاهده منبع

8 شهریور 1400 - 11:24

برچسب ها

 • گربه_مین_کون
 • نژاد_گربه_مین_کون
 • گربه_مینکون

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما