معرفی نژاد سگ هاوانس

سگ های هاوانیز بسیار زیبا هستند و موهای این نوع سگ ها بسیار بلند و به جنس ابریشم های لطیف است. هاوانس سگ های با انرژی و پر از جنب و جوش هستند و مناسب ترین گزینه برای افراد معلول است. در ادامه به معرفی نژاد سگ هاوانس می پردازیم.

همه چیز در مورد سگ هاوانس

هاوانس ها سگ های کوچک و تنها نژاد سگ های کوبایی هستند که درخششی زیبا و گام های سبکی دارند. سگ های هاوانس در دسته سگ های عروسکی و پاکوتاه هستند.

این نوع سگ ها پوستی دو لایه دارند که وظیفه پوست داخلی شامل ضد ضربه بودن، محافظت از سگ و عایق بندی است و وظیفه بافت مویی پوست های خارجی زیبایی و محافظت از سگ هاوانس است.

موی سگ هاوانس

این سگ مانند سگ های شیتزو و یورکشایر، موهایی بلند دارند و طبق زمان بندی خاصی باید کوتاه شوند. مو های قسمت پاها و سینه حالتی پیچ دار دارند ولی بقیه قسمت های بدن سگ هاوانس صاف و یک دست است .

کوتاهی موی سگ هاوانسموی سگ هاوانس

خصوصیات رفتاری و اخلاقی سگ هاوانس

در معرفی نژاد سگ هاوانس باید به خصوصیات رفتاری و اخلاقی سگ هاوانس بپردازیم. باید برایتان جالب باشد در خصوصیات رفتاری سگ هاوانس باید به این نکته اشاره کنیم که در حالت کلی بسیار آرام و ساکت هستند و دارای روحیه ای بازیگوشی هم هستند.

در خصوصیات اخلاقی این سگ باید به حساس بودن نسبت به غریبه ها اشاره کرد. سگ هاوانس اگر غریبه ای ببیند، صاحب خود را سعی می کند باخبر و آگاه کند.

به دلیل حساسیت بالایی که در این سگ ها وجود دارد، این است که سگ های هاوانس علاقه بسیار زیادی دارند که روزانه به مدت طولانی باعث خنده های شما شوند و با شما بازی کنند.

یکی از کارهایی که سگ های هاوانس انجام می دهند، دنبال کردن شما در خانه است، این نوع سگ ها اصلا علاقه به تنهایی ندارند، در صورت تنها ماندن دچار اضطراب و افسردگی می شوند.

خلق و خوی سگ های هاوانس

بهترین گزینه برای خانه های آپارتمانی، سگ های هاوانس هستند که از بهترین سگ های خانگی هستند. این نوع سگ ها به قفس و حیاط برای نگهداری نیاز ندارند و در خانه دوست دارند راحت و آزاد باشند. مهم ترین نکته ای که باید در معرفی نژاد سگ هاوانس به آن اشاره کنیم این است که این سگ ها در خانه بسیار اکتیو و فعال هستند. سگ های هاوانس به دلیل این که بسیار مهربان هستند، برای بچه ها مناسب ترین است زیرا با آن ها به بهترین نحو ارتباط برقرار می کنند.

این سگ ها چه مدت عمر می کنند؟

در معرفی نژاد سگ هاوانس باید بدانید که این سگ ها چه مدت عمر می کنند؟ سلامت و طول عمر این سگ به عواملی اعمم از تغذیه کامل و خوب، شرایط نگهداری بستگی دارد. به طور کلی سگ هاوانس در دسته سگ های کوچک قرار دارد و بین 14 تا 16 سال عمر مفید دارند.

فعالیت سگ های هاوانس به چه صورت است؟

هنگام  معرفی نژاد سگ هاوانس باید در مورد فعالیت آن ها هم صحبت کنیم. همان طور که گفتیم این سگ ها کوچک، بسیار فعال، بازیگوش و اکتیو هستند. سلامت جسمانی این سگ بسیار مهم است و شما باید برای پیاده روی های روزانه همراه خود ببرید. اما باید به این نکته توجه کنید که برای کنترل آن در بیرون از منزل نیاز به قلاده دارید. آن ها برای این که کاری را انجام دهند نیاز به رهبری دارند تا از آن پیروی و اطاعت کنند.

اکتیو و فعال سگ های هاوانسفعالیت سگ هاوانس

سگ های هاوانس به چه لوازمی نیاز دارند؟

زمانی که می خواهید به  معرفی نژاد سگ هاوانس بپردازید باید بدانید که این سگ ها به یک سری لوازم مخصوص احتیاج دارند که شامل موارد زیر است.

  • پد های دستشویی مخصوص
  • قلاده
  • شانه و برس

نیاز مراقبتی سگ هاوانس به شکل انجام می شود؟

آن ها به مراقبت متوسطی نیاز دارند زیرا لازم است در هفته حداقل دو بار به حمام رفته و پوست آن ها تمیز شود. این سگ ها ریزش موی کمی دارند اما در قسمت پاها رشد مو ها خیلی سریع است و به طور مرتب باید کوتاه شود. گوش ها و دندان های سگ هاوانس را حتما تمیز کنید.

قدرت یادگیری سگ های هاوانس چگونه است؟

همانطور که در معرفی نژاد سگ هاوانس گفتیم، سگ های هاوانس بسیار بازیگوش و زیرک هستند. اگر شما قصد دارید این سگ را به عنوان حیوان خانگی خریداری کنید. باید به اصول و آموزش های  اولیه سگ های خانگی مسلط باشید و بعد به سراغ آموزش سگ های هاوانس بروید. در هنگام تربیت و آموزش نباید آن ها را عصبانی و یا حتی ناراحت کنید زیرا در تربیت موفقیتتان به صفر می رسد.

آموزش های اولیه در تربیت سگ هاوانس قدرت یادگیری سگ هاوانس

بیماری ها و مشکلات شایع در سگ های هاوانس

سگ های هاوانس با این که جثه ریزی دارند ولی آن ها از سالم ترین و قوی ترین نژاد سگ ها می باشند و مشکلات بهداشتی در آن ها وجود ندارد ولی مستعد یک سری از بیماری ها هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  • مشکلات مربوط به چشم
  • آلرژی
  • مفصل ران دچار ناهنجاری شود
خلاصه مطلب

در معرفی نژاد سگ هاوانس در مورد لوازم مورد نیاز، بیماری و مشکلات، عمر، فعالیت و غیره... صحبت کردیم و شما اگر سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول معرفی نژاد سگ هاوانس

1.سگ های هاوانس جزء کدام دسته از سگ ها می باشد؟

سگ های هاوانس بسیار کوچک، پرانرژی، شاد و مهربان هستند، این سگ ها جزء سگ های آپارتمانی هستند.

2.قیمت واکسن سگ هاوانس به چه صورت است؟

این سگ ها باید به موقع واکسن بزنند، زمانی که توله هستند زیر نظر دامپزشک واکسن می زنند و هنگامی که بزرگ می شوند، واکسن زن آن ها سالی یک بار است. قیمت واکسن به عواملی از قبیل نوع و برند بستگی دارد.

3.سگ های هاوانس به چه بازی هایی علاقه مند هستند؟

به این دلیل که سگ های هاوانس کوچک، پرجنب و جوش و بسیار بازیگوش هستند، از بازی های زیادی خوششان می آید. آن از بازی در آب نهایت لذت را می برند و آن ها از شناگرهای ماهری هستند. فقط باید مراقب باشید که به سراغ آبشارها و حوضچه های عمیق نروند.

مشاهده منبع

1 آبان 1400 - 16:41

برچسب ها

  • سگ_هاوانس

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما