معرفی غذای مخصوص اردک

اهمیت غذای مناسب برای اردک

در حال حاضر بسیاری از افراد در خانه خود به نگهداری کردن از جوجه اردک‌های دوست داشتنی پرداخته اند، به طور کلی اردک‌ها پرندگانی اجتماعی هستند و در مدت زمان بسیار کمی به شما و افراد خانه عادت می‌کنند. برای نگهداری کردن از اردک‌ها باید به نکاتی همچون تغذیه این پرنده زیبا دقت نمایید که در این مطلب به معرفی غذای مخصوص اردک خواهیم پرداخت. شما می توانید غذای مخصوص اردک ها را از پت شاپ در تهران خریداری بفرمایید.

اردک‌ها نیز مانند تمام حیوانات دارای رژیم غذایی مخصوصی می‌باشد که با رعایت کردن این رژیم غذایی می‌توانید در سلامت جوجه اردک خود تاثیر بسیار زیادی بگذارید، نحوه نگهداری و تغذیه جوجه اردک‌ها نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد زیرا در هفته اول جوجه اردک‌ها بسیار ضعیف هستند و با مصرف کردن غذای مناسب می‌توانند رشد بسیار خوبی داشته باشند.

غذای مناسب برای اردک

غذای مخصوص اردک


معرفی غذای مخصوص اردک

همانطور که گفته شد غذای مخصوص اردک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند در سلامت و طول عمر اردک شما تاثیر بسزایی داشته باشد، خوراکی‌های زیادی نیز وجود دارد که با مصرف کردن آن‌ها سلامت اردک شما به خطر می‌افتد. در ادامه مطلب به بررسی و معرفی غذای مخصوص اردک به طور کامل خواهیم پرداخت.

غذای مورد علاقه اردک ها

اردک‌ها پرندگان بسیار بامزه و دوست داشتنی ای هستند، این پرندگان علاقه بسیار زیادی به انواع سبزیجات و میوه‌ها دارند که در ادامه چند مورد از آن‌ها را نام برده‌ایم:

 • کاهو
 • ریحان
 • خیار
 • هویج
 • انگور
 • هندوانه
 • توت فرنگی
 • کدو سبز
 • طالبی
 • فلفل دلمه‌ای رنگی شیرین
 • سیب

غذا دادن به اردک

غذای مورد علاقه اردک ها


غلات مورد نیاز اردک

استفاده از غلاتی همچون گندم، جو، لپه، ذرت و برنج سبوس‌دار در رژیم غذایی اردک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامتی این پرنده داشته باشد، البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این غلات‌ها باید محدود باشد زیرا در غیر این صورت سلامت اردک شما به خطر می‌افتد.

برای تامین کردن پروتئین مورد نیاز اردک نیز می‌توانید از انواع حشرات مانند کرم‌ها و حلزون‌های موجود در باغچه استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که تمام حشرات برای اردک‌ها مناسب نمی‌باشد و می‌توانید آن‌ها را در مغازه های ماهی گیری تهیه نمایید.

ویتامین های مورد نیاز اردک

به طور کلی مواد غذایی فروانی وجود دارد که می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز اردک را تامین کند، گاهی با ترکیب کردن موارد غذایی مناسب برای اردک می‌توان غذایی سالم را برای او تهیه کنید. برای ایجاد کردن این ترکیب ابتدا باید 3 عدد خیار را با 6 عدد هویج پخته شده داخل بلندر بریزید و سپس آن را میکس نمایید.

هنگامی که خیارها با هویج کاملا میکس شدند باید آن‌ها را درون یخچال بگذارید و موقعی که قصد داشتید آن را در اختیار اردک خود قرار دهید، می‌توانید مقداری آرد ذرت را به آن اضافه نمایید؛ این ترکیب سرشار از ویتامین‌های مورد نیاز اردک است و می‌توان در آن از سبزیجات و میوه‌هایی همچون کاهو، کدو، فلفل دلمه‌ای، گوجه و ... استفاده بشود.

توت فرنگی غذای مورد علاقه اردک

ویتامین مورد نیاز اردک


اهمیت آب در پرورش اردک

برای نگهداری کردن از اردک‌ها باید توجه داشته باشید که آب یکی از مهم ترین مواد مورد نیاز اردک می‌باشد؛ به طور کلی 65 درصد از بدن اردک‌های بالغ از آب تشکیل شده است که همین عامل نشان دهنده اهمیت آب در رژیم غذایی این پرنده است.

جوجه اردک‌های کوچک نیز 75 درصد از بدنشان را آب تشکیل داده است که وجود آب در تمام مواقع برای این پرنده بسیار زیبا الزامی است؛ نبود آب برای اردک‌ها باعث می‌شود تا در گردش خون اردک اختلالاتی ایجاد شود که همین امر به سیستم عصبی او آسیب می‌رساند و باعث تلف شدن اردک می‌شود. جوجه اردک‌ها نیاز بسیار زیادی به آب دارند و تا 8 هفتگی باید همیشه یک ظرف آب تمیز در کنار آن‌ها باشد.

موارد مورد نیاز در رژیم غذایی اردک

باید توجه داشته باشید که در رژیم غذایی اردک‌ها مواردی وجود دارد که در صورت نبود و یا کمبود آن سلامت اردک شما به خطر می‌افتد، مواد مورد نیاز در رژیم غذایی اردک‌ها شامل موارد زیر است:

 • ویتامین‌ها
 • کربوهیدرات
 • فسفر
 • آب
 • پتاسیم

غذا دادن به جوجه اردک

مواد مورد نیاز اردک


غذای جوجه اردک ها

جوجه اردک‌های تازه متولد شده بدن بسیار ضعیفی دارند و برای تقویت کردن آن‌ها باید مواد غذایی مفیدی را در دسترس او قرار دهید؛ مواد غذایی جوجه اردک های تازه متولد شده تا 8 هفتگی سبوس گندم، آرد ذرت، سنگ آهک خرد شده، پودر پوست تخم مرغ، مکمل‌های ویتامینی اردک و کنجاله‌ها می‌باشد.

غذاهای مضر اردک چیست؟

اکثرا اردک‌ها بسیار شکمو هستند و دوست دارند تمام غذای انسان‌ها را تست کنند، خوراکی‌های بسیار زیادی وجود دارد که خوردن آن‌ها توسط اردک ممنوع می‌باشد و در صورت مصرف کردن این خوراکی‌های مضر سلامت حیوان شما به خطر می‌افتد.

به طور کلی خوراکی‌های مضر برای اردک‌ها شامل غذاهای شور، شکلات، بذر گیاهان، غذاهای چرب، غذاهای غیر مغذی و هسته گیاهان می‌باشد.

توجه: وجود نان در رژیم غذایی اردک‌ها ممنوع است و می‌تواند مشکلاتی را در رژِم غذایی اردک بوجود بیاورد.

نان غذای مضر برای اردک

غذاهای مضر برای اردک


کلام پایانی

به طور کلی اردک‌ها نیز مانند تمام حیوانات نیازمند به رژیم غذایی متفاوتی دارند تا بتوانند با مصرف آن مواد مغذی مورد نیاز خودشان را تامین سازند؛ در این مطلب تمام مواد مورد نیاز اردک‌ها را برای شما عزیزان معرفی کرده‌ایم.

سوالات متداول معرفی غذای مخصوص اردک

غذای مورد علاقه اردک چیست؟
سبزیجات و میوه‌های بسیار زیادی وجود دارد که تمام اردک‌ها عاشق آن‌ها هستند که این غذاها شامل خیار، کدو، سیب، کاهو، هندوانه، انگور، هویج، توت فرنگی، طالبی و ... می‌باشند.

چگونه می‌توان تمام ویتامین‌های مورد نیاز اردک را تامین کرد؟
برای اینکه تمام ویتامین های مورد نیاز اردک را تامین کنیم می‌توانیم 3 عدد خیار را با 6 عدد هویج پخته شده مخلوط نماییم و سپس به آن کمی آرد ذرت اضافه کنیم و آن را به اردک خود بدهیم؛ توجه داشته باشید که این غذا دارای ویتامین بسیار زیادی است و برای اردک شما مفید می‌باشد.

چه غذاهایی برای اردک مضر است؟
غذاهای بسیار زیادی وجود دارد که با مصرف آن سلامت اردک به خطر می‌افتد، این غذاها شامل شیر گاو، شکلات، غذاهای چرب، بذر گیاهان، غذاهای شور و غذاهای غیر مغذی هستند.

مشاهده منبع

21 تیر 1400 - 14:36

برچسب ها

 • معرفی_غذای_مخصوص_اردک
 • غذای_اردک

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما