لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش

خرگوش یک حیوان بسیار دوست داشتنی می‌باشد که افراد زیادی علاقه‌مند به نگهداری این حیوان هستند، نگهداری از خرگوش نیز مانند تمام حیوانات هزینه‌هایی در پی دارد که در ادامه قصد داریم تا به بررسی لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش بپردازیم.

لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش

همانطور که اشاره شد برای نگهداری از خرگوش باید ابتدا اقدام به خرید لوازم مورد نیاز برای نگهداری این حیوان دوست داشتنی بکنید و سپس مکانی را فراهم کنید تا خرگوش شما در آنجا احساس راحتی و امنیت بکند. برای تهیه لوازم مورد نیاز خرگوش می‌تواند با مراجعه به پت شاپ اینترنتی و بررسی کالای مد نظر خود به تهیه لوازم مورد نیاز این حیوان بپردازید.

عمر هر خرگوش به طور متوسط 8 الی 12 سال می‌باشد که این امر باعث شده تا تهیه بعضی از لوازم برای خرگوش الزامی و مهم باشد، در ادامه به بررسی و معرفی لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش به طور کامل می‌پردازیم.

لوازم مورد نیاز خرگوش

قفس و باکس مخصوص خرگوش

یکی از لوازم اصلی و مهم برای نگهداری خرگوش‌ها قفس نگهداری و باکس حمل و نقل آن‌ها می‌باشد، به طور کلی خرگوش‌ها نیاز به فضای بزرگی برای زندگی دارند و برای تهیه کردن قفس نگهداری از خرگوش باید ابتدا به سن خرگوش خود و اندازه قفس توجه نمایید و از خرید قفس و باکس‌های کوچک برای خرگوش اجتناب کنید.

قفسی که برای خرگوشتان تهیه می‌کنید باید ارتفاعی حدود 45 تا 90 سانتی متر داشته باشد تا خرگوش بتواند به جست و خیز کردن در آن بپردازد.

قفس مخصوص خرگوش

تهیه غذای خرگوش

تهیه غذای مناسب برای خرگوش‌ها یکی از نکات بسیار مهم و قابل اهمیت می‌باشد زیرا هر خرگوشی دارای رژیم غذایی است و مصرف بعضی از غذاها برای این حیوان دوست داشتنی واجب و بعضی دیگر ممنوع می‌باشد.

پلت‌ یکی از غذاهای بسیار مهم در رژیم غذایی خرگوش‌ها است که می‌توانید با مراجعه به پت شاپ اینترنتی به راحتی تمام غذاهای مخصوص خرگوش را بررسی و تهیه کنید.

اسباب بازی مورد علاقه خرگوش ها

همانطور که می‌دانید خرگوش‌ها علاقه بسیار زیادی به جویدن اسباب و اثاثیه دارند و انجام این کار باعث سرگرم شدن خرگوش‌ها می‌شود، تهیه اسباب بازی برای خرگوش می‌تواند او را سرگرم کند و حیوان شما را از جویدن وسایل خطرناکی مانند سیم‌های برق دور سازد.

پت شاپ اینترنتی یکی از مراجعی است که می‌توانید با مراجعه به آن اسباب بازی مورد علاقه خرگوش خود را تهیه کنید، تونل اسباب بازی، جعبه مقوایی پر از یونجه و ... از اسباب بازی‌های دوست داشتنی خرگوش‌ها می‌باشند.

اسباب بازی مورد علاقه خرگوش

قلاده خرگوش برای پیاده روی

خروگوش نیز مانند سگ‌ها و گربه‌ها نیاز به پیاده روی کردن و تحرک در طبیعت دارند، تهیه قلاده برای جلوگیری از آسیب در هنگام پیاده روی برای خرگوش‌ها واجب می‌باشد و بهتر است تهیه قلاده را در لیست لوازم اولیه برای نگهداری از خرگوش خود قرار دهید.

ظرف مخصوص توالت خرگوش

جعبه مخصوص دستشویی یکی از لوازم مورد نیاز برای خرگوش می‌باشد که باید داخل آن با کاه و یا یونجه پر بشود. جعبه مخصوص توالت خرگوش باید دور از محل خواب او قرار بگیر و بهتر از هر روز برای جلوگیری از بوهای آزار دهنده جعبه دستشویی خرگوش خود را تمیز کنید.

ظرف توالت خرگوش

باید توجه داشته باشید که خرگوش‌ها حیواناتی مدفوع خوار می‌باشند و مدفوع این حیوان به دو دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مدفوع گلوله ای خرگوش

مدفوع‌های گلوله‌ای خرگوش حالتی گرد و خشک دارند که خوردن آن‌ها توسط خرگوش باعث بروز مشکلات می‌شود و بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات، هر روز به تمیز کردن این نوع مدفوع خرگوش در ظرف توالت بپردازید.

مدفوع سکوتروپ خرگوش

مدفوع سکوتروب خرگوش کمی بزرگ تر از مدفوع خشک این حیوان می‌باشد و حالتی نرم و روشن دارد، خوردن این نوع مدفوع توسط خرگوش برای جذب غذا در دستگاه گوارش این حیوان از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و بهتر است در هنگام تمیز کردن ظرف مخصوص توالت خرگوش از برداشتن این مدفوع خودداری کنید.

لباس مخصوص خرگوش برای جلوگیری از سرما

لباس‌های مخصوص خرگوش نه تنها جنبه‌ی زینتی دارد بلکه از آن‌ها برای جلوگیری از سرما و خیس شدن در اثر باران استفاده می‌شود، برای تهیه کردن لباس‌های مخصوص خرگوش می‌توانید به پت شاپ‌ اینترنتی پتیا مراجعه کنید.

تهیه ظرف غذا برای  نگهداری خرگوش

برای نگهداری خرگوش باید به خرید بطری و ظرف غذای این حیوان توجه داشته باشید، زیرا استفاده از ظرف غذای مخصوص برای آموزش و تربیت خرگوش شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. جنس ظرف غذای خرگوش باشد از سرامیک سنگین باشد تا خرگوش نتواند آن را جابجا و یا تکان بدهد.

ظرف غذای مخصوص خرگوش

لوازم بهداشتی مورد نیاز خرگوش

رعایت بهداشت برای نگهداری از خرگوش‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تهیه کردن لوازم بهداشتی مورد نیاز برای خرگوش‌ها الزامی می‌باشد، لوازم بهداشتی مورد نیاز خرگوش‌ها شامل موارد زیر است:

 • ناخن‌گیر
 • حوله مخصوص خرگوش
 • برس و شانه‌ی خرگوش
 • دماسنج دیجیتال
 • پنبه‌های توپی
 • محلول نمکی برای چشم خرگوش
  لوازم بهداشتی مخصوص خرگوش

لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش در پت شاپ اینترنتی

با مراجعه کردن به وب سایت‌ها و پت شاپ در تهران می‌توانید به تهیه وسایل مورد نیاز برای خرگوش خود بپردازید، پتیا این امکان را برای شما فراهم کرده تا با مراجعه به آن نزدیک ترین پت شاپ به خود را پیدا کرده و کالای مد نظرتان را در آن بررسی و تهیه نمایید.

سوالات متداول لوازم مورد نیاز خرگوش

لوازم مورد نیاز برای نگهداری از خرگوش چیست؟

برای نگهداری از خروگوش تهیه لوازمی همچون قلاده مخصوص خرگوش، اسباب بازی، قفس و باکس خرگوش، لوازم بهداشتی، ظرف و بطری غذا برای خرگوش و جعبه توالت الزامی می‌باشد.

چه لوازمی برای بهداشت خرگوش باید تهیه کرد؟

خرگوش‌ها توانایی تمیز کردن خودشان را دارند و تنها در صورت نیاز می‌توان با حوله‌ای مرطوب آن‌ها را تمیز کرد. لوازمی که برای بهداشت خرگوش باید تهیه کرد شامل مواردی همچون محلول نمکی چشم، حوله مخصوص، برس و شانه، پنبه و ناخن‌گیر می‌باشد.

چه اسباب بازی‌هایی برای خرگوش مناسب می‌باشد؟

اسباب بازی هایی همچون توپ‌های پلاستیکی و لاستیکی، زنگوله‌های مخصوص خرگوش، اسباب بازی‌های حصیری و ... برای استفاده و سرگرم شدن خرگوش‌ها مناسب است.

مشاهده منبع

10 خرداد 1400 - 20:33

برچسب ها

 • لوازم_مورد_نیاز_خرگوش
 • لوازم_خرگوش
 • لوازم_نگهداری_خرگوش

نظرات کاربران

امتیاز کل

کاربر مهمان

1400/12/18 - 19:59
🌈ممنون خوب بود🌈

کاربر مهمان

1400/12/11 - 00:10
عالی بود من خرگوش دارم

کاربر مهمان

1400/9/16 - 21:57
مممممممننننننووووووونننننن

کاربر مهمان

1400/9/16 - 12:10
از نظر من یه سری هاشون اضافه بودن .هزینه اضافس فقط توالت،غذا،قفس و وقت گذاشتن برای خرگوش مهم ترین نکتس

کاربر مهمان

1400/9/14 - 18:26
عالی ممنون

کاربر مهمان

1400/3/20 - 17:53
ممنونم

کاربر مهمان

1400/3/20 - 17:53
ممنون

ثبت نظر

امتیاز شما