لوازم آکواریوم مخصوص ماهی


نگهداری از ماهی ها

بسیاری از ما علاقه بسیار زیادی به داشتن یک آکواریوم ماهی داریم ولی برای راه اندازی یک آکواریوم و تهیه آن نمی‌دانیم که باید چه وسایلی را تهیه نماییم، ایجاد آکواریوم و قرار دادن آن در خانه می‌تواند باعث بالا رفتن تمرکز در کودکان بشود و فضای بسیار زیبا و خارق العاده‌ای را در خانه برای افراد فراهم سازد.

قبل از اینکه اقدام به راه اندازی و خرید آکواریوم در خانه بکنید، باید توجه داشته باشید که ماهی‌ها نیز مانند سگ‌ها و گربه‌ها دارای وسایل و ملزومات مورد نیازی می‌باشند و به مراقبت‌های روزانه نیز احتیاج دارند.

ماهی‌ها حیواناتی بسیار حساس و زیبا هستند که ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی انواع لوازم آکواریم مخصوص ماهی ها و معرفی آن‌ها بپردازیم. شما می توانید انواع لوازم آکواریوم ماهی را از پت شاپ اینترنتی پتیا تهیه بفرمایید. 

نحوه نگهداری از ماهینگهداری از ماهی 

لوازم آکواریوم مخصوص ماهی

همانطور که اشاره شد برای راه اندازی یک آکواریوم زیبا در منزل و یا محل کار، ابتدا باید به تهیه لوازم مورد نیاز آکواریوم برای نگهداری از ماهی بپردازیم. در ادامه چند مورد از لوازم اصلی آکواریوم را نام برده‌ و آن‌ها را بررسی کرده‌ایم:

ماسه و گیاهان آبزی آکواریوم

بعد از تهیه کردن یک آکواریوم مناسب در اندازه مورد نیاز، خرید وسایل تزئینی و مورد نیاز آکواریوم مانند گیاهان آبزی و ماسه‌ها الزامی می‌باشد. شن و ماسه‌های بسیار زیادی در رنگ‌ بندی و طرح‌های مختلف می‌توان در بازار یافت و خریداری کرد، با مراجعه کردن به پت شاپ اینترنتی می‌توانید به راحتی هر نوع شن و ماسه‌ای که مدنظرتان هست را تهیه نمایید.

وسایل زیادی نیز برای تزئین و زیبایی آکواریوم وجود دارد که در ادامه به معرفی چند مورد از این وسایل پرداخته‌ایم.

گیاه تزئینی آکواریوموسایل تزئینی آکواریوم 

وسایل تزئینی آکواریوم ماهی ها

برای زیبایی آکواریوم ماهی‌های خود می‌توانید وسایل تزئینی بسیار زیبایی را تهیه و در آکواریوم خود قرار بدهید، وسایل تزئینی آکواریوم شامل موارد زیر می‌باشند:

  • بشکه‌های نفتی کوچک
  • مجسمه‌های دکوری
  • ماسه‌های رنگی
  • کاشت گیاهان تزئینی
  • سنگ‌‌های کوچک و بزرگ

دستگاه تصفیه آب آکواریوم

دستگاه تصفیه آب یکی از وسایل بسیار مهم برای نگهداری ماهی در آکواریوم می‌باشد، دستگاه تصفیه آب آکواریوم دارای فیلترهایی همچون فیلتر شنی، فیلتر زغالی و فیلتر اسفنجی می‌باشند و از آلوده شدن آب آکواریوم جلوگیری می‌نمایند.

از دستگاه تصفیه آب برای شفاف سازی آب آکواریوم، عبور جریان هوا، گرفتن بوی بد آکواریوم و تنظیم جریان آب استفاده می‌شود.

دستگاه تصفیه آب آکواریومتصفیه آب آکواریوم 

دماسنج و بخاری برای آکواریوم ماهی

استفاده کردن از بخاری برای نگهداری از ماهی‌ها در آکواریوم حیاتی است، از بخاری و دماسنج برای نگه داشتن آب آکواریوم در درجه مطلوب و مورد نیاز ماهی استفاده می‌شود. برای خرید بخاری آکواریوم بهتر است به سایز آکواریوم خود توجه کنید و بخاری متناسب با سایز آکواریوم تهیه نمایید.

بهتر است از بخاری‌های اتوماتیک استفاده کنید تا با بالا رفتن یا پایین آمدن دمای آکواریوم، آب همچنان برای ماهی‌های شما مناسب باشد. باید توجه داشته باشید که دمای مورد نیاز هر ماهی متفاوت است و در هنگام خرید ماهی باید به دمای مورد نیاز آن‌ها توجه بشود و ماهی‌هایی که به یک دمای مطلوب نیاز دارند را در کنار هم تهیه کرد.

موارد ضد عفونی کننده آب آکواریوم

گاهی ممکن است پس از تمیز کردن آکواریوم، لکه‌ها و کثیفی‌هایی را در آب آکواریوم مشاهده کنیم که در این مواقع استفاده از کاندیشنرهای متعادل کننده آب آکواریم و مواد ضدعفونی کننده بهترین گزینه می‌باشند.

ضدعفونی کردن آب آکواریومضد عفونی آب آکواریوم 

وسایل روشنایی آکواریوم برای نگهداری از ماهی

یکی از عواملی که در زیبایی آکواریوم به افراد کمک بسیار زیادی می‌کند، استفاده از لامپ‌های مخصوص آکواریوم است. ماهی‌ها و گیاهان آبزی موجود در آکواریوم برای رشد خود نیازمند به نور کافی می‌باشد تا آن را جذب نمایند.

بهترین نور برای گیاهان و ماهی‌ها، نور آفتاب می‌باشد زیرا این نور از اشعه ماوراء بنفش برخوردار است و می‌تواند نور مورد نیاز را برای آبزیان تامین نماید، لامپ فلورسنت با نور سفید از مهترین و مناسب ترین نورهای موجود آکواریوم می‌باشد.

پمپ مخصوص هوا آکواریوم

بسیاری از ماهی‌های آب شیرین با توجه به محیط و محل زندگی خود نیاز به اکسیژن کافی دارند که با تهیه پمپ هوای مخصوص آکواریوم می‌توان به راحتی فضایی مناسب برای ماهی‌ها ایجاد کرد.

برای خرید پمپ هوا باید به سایز آکواریوم خود توجه داشته باشید، زیرا ممکن است یک پمپ هوای معمولی و کوچک نتواند اکسیژن مورد نیاز برای ماهی‌های شما را فراهم سازد.

پمپ آب مخصوص آکواریومپمپ آب آکواریوم 

تهیه ماهی برای آکواریوم

خرید ماهی اصلی ترین جزء پس از تهیه کردن وسایل آکواریوم می‌باشد، در هنگام خرید ماهی آکواریوم باید به دمای مورد نیاز ماهی‌های خود توجه داسته باشید تا همه ماهی‌هایی که تهیه می‌کنید به یک دما برای نگهداری احتیاج داشته باشند.

بعد از خرید تمام وسایل آکواریوم بهتر است به مدت یک ماه آکواریوم بدون ماهی کار کند تا اگر در آکواریوم مشکلی وجود دارد مشاهده و تعمیر بشود.

غذای مخصوص ماهی

همانطور که می‌دانید ماهی‌ها نیز به نگهداری ویژه‌ای احتیاج دارند و برای نگهداری از آن‌ها باید غذاهای مورد نیاز را برایشان تهیه نمایید، ماهی‌ها به سه دسته‌ی گوشتخوار، گیاه خوار و همه چیز خوارتقسیم بندی می‌شوند که برای تهیه غذای مناسب و مخصوص ماهی‌ها می‌توانید به پت شاپ‌های اینترنتی مراجعه نمایید و در کمترین زمان غذای مخصوص ماهی‌های خود را تهیه کنید.

غذای ماهیغذای مخصوص ماهی 

سخن آخر

ماهی‌ها حیوانات دوست داشتنی و زیبایی می‌باشند که برای نگهداری از آن‌ها تهیه لوازم و ملزومات مورد نیاز الزامی می‌باشد تا ماهی‌ها بتواند با استفاده از آن‌ها در آکواریوم زندگی و رشد بکند، در این مطلب به معرفی لوازم مورد نیاز برای نگهداری از ماهی‌ها پرداخته‌ایم.

سوالات متداول لوازم آکواریوم مخصوص ماهی

برای نگهداری از ماهی جه لوازمی لازم است؟

ماهی‌ها نیز مانند تمام حیوانات نیازمند به مراقبت و نگهداری ویژه‌ای می‌باشند، برای نگهداری از ماهی‌ها خرید وسایلی همچون بخاری مخصوص آکواریوم، دستگاه تصفیه آب، پمپ هوا، مواد ضدعفونی کننده آکواریوم، لوازم تزئینی، ماسه و گیاهان آبزی الزامی است.

لوازم تزئینی مخصوص آکواریوم چه می‌باشد؟

لوازم تزوینی بسیار زیبایی برای اکواریوم‌ها وجود دارد که شامل سنگ و ماسه‌های کوچک و بزرگ رنگی، بشکه‌های نفتی کوچک، مجسمه‌ها و گیاهان آبزی تزئینی می‌باشد.

نقش پمپ هوا در آکواریوم چیست؟

بسیاری از ماهی‌هایی که در آب شیرین زندگی می‌کنند نیاز به آکسیژن کافی دارند که در آکواریوم ممکن است اکسیژن کافی به آن‌ها نرسد، با خرید و تهیه کردن پمپ هوا می‌توان اکسیژن کافی برای ماهی‌ها را در اکواریوم فراهم کرد.

مشاهده منبع

25 خرداد 1400 - 17:49

برچسب ها

  • لوازم_آکواریوم_مخصوص_ماهی
  • لوازم_آکواریوم_ماهی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما