خرید انواع مکمل و دارو پرندگان

راهنمای خرید انواع مکمل و دارو پرندگان

در این چند سال اخیر مراقبت از پرندگان خانگی بسیار شایع شده است و افراد بسیار زیادی برای نگهداری از این حیوان دوست داشتنی اقدام کرده اند؛ بهتر است بدانید پرندگان به ویتامین‌ها و مواد غذایی مناسب نیاز دارند تا با استفاده از آن‌ها بتوانند به زندگی در کنار انسان‌ها بپردازند، در این مطلب قصد داریم تا به راهنمای خرید انواع مکمل و دارو پرندگان به طور کامل بپردازیم.

ویتامین‌ها نقش بسیار موثری در زنده ماندن و حیات پرندگان دارند مه همین امر موجب شده تا خرید این مکمل‌ها برای پرندگان الزامی و مهم بشود؛ این ویتامین‌ها با توجه به نژاد و نوعر پرنده شما تغییر می‌کند و باید توجه داشته باشید که استفاده از این مکمل‌ها بدون مشورت با دامپزشک، ممکن است عوارضی در پیش داشته باشد. شما می توانید انواع مکمل و دارو مخصوص پرندگان زینتی و خانگی خود را از پت شاپ پرندگان خریداری بفرمایید. 

خرید انواع مکمل و دارو پرندگانراهنمای خرید مکمل پرنده

معرفی انواع مکمل پرندگان زینتی

تهیه کردن انواع مکمل و دارو پرندگان یکی از مواد مهم برای نگهداری از این حیوان است، در ادامه چند مدل از مکمل‌های دارویی پرندگان را برای شما عزیزان نام برده و آن‌ها را شرح داده ایم:

مکمل پرنده قطره ای زوریخ

یکی از مدل‌های پر استفاده مکمل‌های دارویی پرندگان، محلول قطره‌ای می‌باشد؛ برای استفاده از این محلول‌ها ابتدا باید آن را درون آب حل کرد تا پرنده با آشامیدن آب ویتامین های مورد نیاز خود را تامین سازد. استفاده از مکمل‌های قطره ای همراه با فواید بسیار زیادی می‌باشند و می‌توانند ویتامین‌های k3, B1, B2,  و B12 پرندگان را تامین سازند.

قطره مولتی ویتامین پرنده زوریخ یکی از بهترین مکمل‌های مایع مخصوص پرندگان می‌باشد که می‌توان با استفاده از آن به افزایش انرژی پرنده کمک بسیار زیاد و چشمگیری کرد.

برای خرید قطره مولتی ویتامین پرنده زوریخ روی عکس زیر کلیک نمایید.

قطره مخصوص پرندگانقطره مولتی ویتامین زوریخ

بلوک های معدنی مخصوص پرندگان

یکی از داروها و مکمل‌های جامد پر استفاده برای پرندگان بلوک‌های معدنی می‌باشد، این بلوک‌ها را می‌توان در سایز‌های مختلیفی مشاهده و خریداری کرد؛ پرنده با نوک زدن به این بلوک می‌تواند از این مکمل دارویی استفاده کند و مواد معدنی مورد نیاز خود را تامین نماید.

برای خرید بلوک معدنی پرنده بر روی عکس زیر کلیک نمایید.


معرفی بلوک معدنی پرندگانخرید بلوک معدنی پرنده

پودرهای ويتامينه پرندگان

پودرهای ویتامین مخصوص پرندگان نیز یکی از غذاهای مقوی و تقویتی انواع پرنده‌های زینتی به حساب می‌آید؛ اکثرا برای استفاده کردن از این مکمل باید آن را درون آب مخلوط کرده که برای مصرف آن باید دستورالعمل نوشته شده بر روی این پودر را مطالعه کنید.

فواید استفاده از انواع مکمل و دورو پرنده

استفاده و خرید انواع مکمل و دارو پرندگان از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که در ادامه چند مورد از این مزیت‌ها را برای شما عزیزان شرح داده ایم:

 • تقویت پرندگان
 • درمان ورم روده
 • تامین ویتامین مورد نیاز پرندگان
 • تحریک کردن اشتهای پرنده‌ها
 • جلوگیری از فلج شدن پرندگان
 • رفع کم خونی پرنده
 • کاهش احتمال مرگ
 • تقویت استخوان بندی
 • کمک به جذب کلسیم و فسفر

معرفی ویتامین پرندگانمکمل مخصوص پرندگان

نحوه استفاده از مکمل و داروهای مخصوص پرندگان

همانطور که اشاره شد قبل از استفاده از داروهای مورد نیاز پرنده خود باید با دامپزشک مشورت نمایید، اکثرا نحوه استفاده از این مکمل‌ها روی بسته بندی آن درج شده است؛ به طور کلی این مکمل‌ها را می‌توان به صورت مایع، پودری و دانه‌ای یافت و خریداری کرد که هر کدام از این مکمل‌ها نحوه مصرف متفاوت و جداگانه‌ای دارند.

معرفی ویتامین های مورد نیاز پرندگان

همانطور که می‌دانید بدن پرندگان خانگی نیاز به مکمل‌ها و داروهایی دارد تا بتواند کمبودهای ویتامینی این حیوان را جبران سازد؛ ویتامین های مورد نیاز پرندگان شامل موارد زیر است:

 1. ویتامین K
 2. ویتامین مورد نیاز‌ A
 3. ویتامین B12
 4. ویتامین های B2
 5. کمبود ویتامین B1
 6. ویتامین B6
 7. ویتامین D

 نکات مهم قبل از استفاده از مکمل دارویی پرندگان

قبل از خرید و استفاده از مکمل و داروهای مورد نیاز پرندگان باید به نکاتی توجه داشته باشید تا با استفاده از آن‌ها از ایجاد عوارض این داروها برای پرنده خود جلوگیری نمایید.

 • مشورت با دامپزشک قبل از استفاده از مکمل های دارویی
 • توجه به نژاد و نوع پرنده
 • خودداری از استفاده بیش از حد مکمل‌های مخصوص پرندگان
 • زمانبندی مناسب برای استفاده از مکمل‌ها و ویتامین‌ها
 • توجه به مشخصات محصول قبل از خرید

نحوه خرید انواع مکمل و دارو پرندگان

برای خرید انواع مکمل و دارو پرندگان می‌توانید به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید؛ ما در اپلیکیشن پتیا این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به آسانی پت شاپ‌های نزدیک خود را پیدا کنید و در کم‌ترین زمان محصول و مکمل‌های دارویی مدنظرتان را تهیه نمایید.

انواع مکمل مخصوص پرندگانخرید مکمل پرندگان

نتیجه گیری

پرندگان نیز مانند تمام حیوانات به ویتامین‌هایی احتیاج دارند، با استفاده از انواع مکمل‌ها و داروهای مخصوص می‌توان ویتامین‌های مورد نیاز پرندگان خود را تامین کرد؛ استفاده از این مکمل‌های دارویی از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار می‌باشند که با در این مطلب به راهنمای خرید انواع مکمل و دارو پرندگان پرداخته ایم.

سوالات متداول خرید انواع مکمل و دارو پرندگان

مکمل‌های مخصوص پرندگان چه مدل‌ هایی دارد؟

به طور کلی مکمل‌‎های دارویی پرندگان را می‌توان به صورت مایع، پودری، دانه‌ای و بلوکی مشاهده و خریداری کرد.

مزایای خرید انواع مکمل و دارو پرندگان چیست؟

خرید دارو و مکمل‌های مخصوص پرندگان دارای فواید و مزایایی همچون تقویت استخوان بندی پرندگان، کمک به جذب فسفر و کلسیم، ایجاد اشتها در پرندگان، درمان ورم روده ، جلوگیری از فلج شدن پرنده و ... می‌باشد.

قبل از خرید مکمل دارویی پرندگان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

باید توجه داشته باشید که قبل از تهیه مکمل‌ها و داروهای خود با یک دامپزشک خوب مشورت کرده باشید؛ استفاده اندازه و توجه به نژاد پرنده نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. بهتر است در هنگام خرید مکمل دارویی مشخصات درج شده روی بسته را به خوبی مطالعه نمایید.

مشاهده منبع

18 مرداد 1400 - 12:06

برچسب ها

 • مکمل_پرندگان
 • دارو_پرندگان
 • انواع_مکمل_پرنده

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما