بازار داغ پت شاپ های اینترنتی

پت شاپ اینترنتی به فضایی گفته می‌شود که به امور حیوانات خانگی می‌پردازد و وظیفه عرضه محصولات مربوط به این موجودات دوست داشتنی را برعهده دارد.

 پت شاپ اینترنتی از کلمات پت (Pet) به معنای حیوان خانگی، شاپ (Shop) به معنای فروشگاه و اینترنت (Internet)  که همه ما با معنای آن آشنا هستیم، تشکیل شده است. 

صاحبان حیوانات خانگی، به راحتی قادر خواهند بود، از طریق این فضا بی هیچ دغدغده ای محصولات غذایی و تمام تجهیزات مرتبط با حیوانات خانگی مانند مکمل‌ های دارویی، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع قفس و باکس، انواع تشویقی‌ ها و ... را به صورت آنلاین تهیه نمایند؛

البته گفتنی است آنها مانند یک سری از پت شاپ های حضوری صرفاً تمرکز خود را به یک کالای خاص معطوف نکرده اند.  

اگر می‌خواهید یک پت شاپ داشته باشید که افراد از طریق آن به صورت حضوری خرید کنند باید در ابتدا به دنبال یک مکان مناسب برای این امر باشید اما بهتر است به سمت پت شاپ اینترنتی حرکت کنید زیرا شما را از این مورد مستثنی می‌دارد اما خب نیاز به ملزومات دیگری نیز دارد؛

 1. اولین و مهمترین قدم در این باب، شناخت نیازها و لوازم مورد نیاز زندگی حیوانات خانگی است.
 2. یافتن تامین کنندگان و واردکنندگان ضروری است.
 3. در این مرحله باید فروشگاه آنلاین خود را راه‌ اندازی کنید.
 4. برای بازاریابی فروشگاه آنلاین خود (دیجیتال مارکتینگ) برنامه ریزی داشته باشید.

اصلی ترین علل پیدایش انواع پت شاپ   

میتوان گفت علل اصلی پیدایش انواع پت شاپ ها به خصوص پت شاپ اینترنتی، افزایش علاقه خانواده ها به نگهداری از حیوانات خانگی، رفع نیازهای این موجودات دوستداشتنی و پر رنگ شدن نقش اینترنت و حیوانات در زندگی انسان ها است پس طبیعتاً نباید تاریخچه کهن و قدمت زیادی داشته باشد.  

علاوه بر دلایل ذکر شده، علت دیگری که باعث رشد پت شاپ اینترنتی یا در واقع همان فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی شده، فروش محصولات مرتبط با حیوانات خانگی در سایت های معتبر می‌یاشد که دارندگان حیوانات خانگی را بیشتر به این سمت سوق داده است. 

مهمترین نقش هایی که حیوانات در زندگی انسان های ایفا می‌کنند

 • ایجاد روابط عاطفی میان حیوانات خانگی و انسان ها 
 • موثر در افزایش ارتقاء سطح کیفی زندگی

پت شاپ اینترنتی نسبت به پت شاپ حضوری طرفداران بیشتری دارد اما فراموش نکنید که هر پت شاپ اینترنتی معتبر نیست پس به هر فضایی اعتماد نکنید.    

مزایای الویت پت شاپ اینترنتی بر انواع پت شاپ های حضوری   

از یک سوی باید به این موضوع اشاره نمود که اکثر جمعیت، در کشورهای پیشرفته شاغل هستند و به دلایل متعددی مانند مشغله زندگی، وجود ترافیک های سنگین و شلوغی در خیابان ها، هزینه رفت و آمد، پرت شدن حواس در خرید حضوری از پت شاپ ها به دلایل مختلف و فرار از اجبار و تشویق بیش از حد فروشنده برای خرید کالای مورد نظر او، نمی‌توانند از استفاده از پت شاپ اینترنتی صرف نظر کنند؛

 بنابراین افراد به علت عدم اتلاف وقت و دیگر مسائل فوق، ترجیح می‌دهند از پت شاپ اینترنتی بهره بگیرند. 

از سوی دیگر در روزگاری هستیم که مردم بیشتر یا تمام خریدهای روزانه خود را از طریق کارهای بانکی و به صورت آنلاین انجام می‌دهند پس قطعا ترجیح می‌دهند خریدهای پت شاپ خویش را نیز به همین صورت انجام دهند. 

از دیگر ویژگی هایی که یک پت شاپ اینترنتی می‌تواند داشته باشد، ارسال رایگان در آن است که مزیت دیگری نسبت به پت شاپ های حضوری تلقی شده و باعث می‌شود خرید خود را به صورت رایگان، در محل مورد نظرتان دریافت کنید. 

 با توجه به مواردی که در فوق بدان اشاره شد، به جرات می‌توان گفت زندگی ها در حال حرکت هر چه سریع تر به سمت اهمیت بیشتر به حیوانات و رفع نیازهای آنها است؛

بنابراین به همان نسبت که میزان پیشرفت در فرهنگ انسان ها و اهمیت آنها نسبت به حیوانات افزایش یابد، بازار فروشگاه آنلاین لوازم حیوانات خانگی یا همان پتیا شاپ نیز داغ تر می‌گردد.

اپلیکیشن پتیا 

اپلیکیشن پتیا در واقع فضایی تحت عنوان فروشگاه آنلاین لوازم حیوانات خانگی می‌باشد که با اهداف بر عهده گرفتن مسئولیت اجتماعی در قبال حیوانات، حمایت از آنها و تسهیل امر نگهداری از حیوانات خانگی شکل گرفته است. 

استارتاپ  پتیا، تنها اپلیکیشن جامعی است که براساس موقعیت جغرافیایی و بصورت مارکت پلیس فعالیت می‌کند. شما می توانید در این اپلیکیشن انواع پت شاپ سگ، پت شاپ پرندگان و حتی پت واش بیابید. 

مهمترین مزیت پتیا نسبت به سایر پت شاپ ها  

مهمترین مزیتی که اپلیکیشن پتیا نسبت به سایر پت شاپ ها دارد این است که با آن سهولت در نگهداری از حیوان خانگی خود را تجربه می‌کنید زیرا دیگر نیازی ندارید به جستجوی فروشگاه های لوازم مرتبط با حیوانات در سطح شهر مورد نظر خود بپردازید و با نصب این اپلیکیشن سفارش آنلاین قادر خواهید بود به صورت آنلاین هم کالای خود را انتخاب کنید، مقایسه قیمت انجام بدید و خرید خود را ثبت کنید.  

پت شاپ اینترنتی پتیا به تمامی محصولات مرتبط با حیوانات اهلی و خانگی پرداخته است و دارندگان حیوانات خانگی دیگر دغدغه ای برای تهیه ملزومات آنها ندارند.

این فروشگاه آنلاین لوازم حیوانات خانگی دارای قابلیت هایی که در ادامه بدان می‌پردازیم.

قابلیت های پتیا

 1.  مشتری از طریق اپلیکیشن پتیا می‌تواند الویت و بالا بودن ضرورت کالای مورد نظر خود را در سبد خرید اعلام کند.
 2. در پتیا امکان ایجاد لیستی تحت عنوان لیست علاقه مندی ها وجود دارد و مشتری از طریق آن قادر خواهد بود کالاهای پرمصرف و مورد نیاز خود را به صورت یکجا در این قسمت از اپلیکیشن ذخیره نماید. 
 3. سفارش آنلاین از طریق پت شاپ اینترنتی پتیا موجب می‌شود مشتریان از مشکلات ترافیک شهری و اتلاف وقت دور گردند.
 4. همراهی تیم پشتیبانی پتیا در طول مدت استفاده کاربران از اپلیکیشن قابل توجه است.
 5.  اپلیکیشن پتیا در دو پلتفرم android و iOS  قابل اجرا می‌باشد. 
 6. پرداخت هزینه در اپلیکیشن پتیا از سه روش آنلاین، اعتباری از طریق اکانت مشتری و نقدی درب محل تحویل صورت می‌پذیرد.
 7.  حریم خصوصی و حفظ اطلاعات از لزومات در پتیا محسوب می‌شود.

خدمات فروشگاه آنلاین لوازم حیوانات خانگی پتیا

پتیا، پت شاپ در تهران، علاوه بر اینکه محصولات مرتبط با حیوانات خانگی را مهیا می‌سازد خدمات دیگری را ارائه می‌دهد؛

 •  خدمت پت واش را ارائه می‌دهد که از تجهیزات شستشو که دارای بالاترین کیفیت فنی و مطابق با استانداردهای جهانی هستند، بهره می‌گیرد و این خدمت شامل برس زدن، شستشو، مسواک، پیرایش با ماشین یا با قیچی حیوان خانگی مانند سگ و گربه نیز می‌باشد.
 • کاربران از طریق قسمت پرسش و پاسخ با دامپزشکان پتیا به پاسخ سوالات مرتبط با حیوانات خانگی خود دست می‌یابند.

مشاهده منبع

30 مهر 1398 - 14:40

برچسب ها

 • اپلیکیشن_پتیا
 • پت_شاپ
 • پت_شاپ_ایننترنتی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما