آموزش دستشویی سگ

چگونه سگ را برای دستشویی تربیت کنیم

نگهداری کردن از سگ‌ها کار بسیار لذت بخش و دوست داشتنی‌ای می‌باشد به طوری که تمام صاحبان سگ علاقه بسیار زیادی به حیوان خود دارند، یکی از نکاتی که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید تربيت سگ براي دستشويي كردن است. بهتر است بدانید که تربیت و آموزش دستشویی سگ نیاز به صبر و حوصله بسیار زیادی دارد.

برای تربیت دستشویی سگ باید توجه داشته باشید کمی سخت گیری و جدیت لازم می‌باشد تا سگ بتواند در توالت مخصوص خودش به دستشویی کردن بپردازد؛ ما در این مطلب قصد دارم تا به طور کامل نحوه آموزش دستشویی سگ را برای شما عزیزان شرح بدهیم تا بتوانید بدون هیچ دردسری به آموزش سگ خود برای شناخت محل دستشویی بپردازید.

آموزش دستشویی سگنحوه تربیت سگ برای دستشویی

مراحل آموزش سگ برای دستشویی

برای آموزش دستشویی سگ اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است رفتار سگ خود را به خوبی شناسایی کنید، به طور مثال سگ‌های مینی دارای مثانه کوچکی می‌باشند که همین امر باعث شده تا آن‌ها نیاز به دستشویی مکرر داشته باشند. در قدم دوم بهتر است سگ را در مدت زمان آموزش کنار خود نگه دارید تا از دستشویی کردن آن در منزل جلوگیری نمایند.

بهتر است بدانید که سگ‌ها در هنگام دستشویی داشتن علائمی همچون خراشیدن زمین، به دور خود چرخیدن، پارس کردن، تغییر ناگهانی رفتار و بو کشیدن را از خود نشان می‌دهند.

اگر شاهد دستشویی کردن سگ در گوشه‌ای از خانه بودید باید محکم و قاطعانه به او بگویید "نه" باید توجه داشته باشید این کار تنها برای نشان دادن مخالفت خود نسبت به نشانه گذار و دستشویی کردن سگ در گوشه‌ای از خانه است و نباید به هیچ عنوان رفتاری از خود نشان بدهید که سگ خود را بترسانید.

استفاده از فیلم‌های آموزشی دستشویی سگ نیز می‌تواند به شما و سگتان در تربیت کردن و آموزش دستشویی کمک بسیار زیاد و چشمگیری بکند. برای آموزش دستشویی سگ باید هنگامی که متوجه دستشویی داشتن سگ شدید فورا آن را کنار دستشویی مخصوصش ببرید و با دست به آن اشاره نمایید؛ در صورت ادرار کردن سگ در محل مخصوص می‌توانید به سگ خود غذای تشویقی بدهید.


خرید جای دستشویی سگ

برای آموزش محل مدفوع به سگ بهتر است ابتدا پد یا سینی مخصوصی را برای آن تهیه کنید تا با استفاده از آن بتوانید محل مدفوع سگ را به او نشان بدهید، در ادامه مطلب چند مورد از وسایل مخصوص دستشویی کردن سگ را که می‌توانید در پت شاپ سگ پتیا به خرید آن‌ ها بپردازید را معرفی کرده ایم:


برای خرید ظرف خاک بزرگ دستشویی سگ مدل بتا روی عکس کلیک نمایید.

ظرف خاک سگخرید ظرف خاک بنا بزرگ

برای خرید پادری مخصوص توالت روی عکس کلیک نمایید.

پادرگی توالت سگخرید پادری مخصوص تولت 



برای خرید سینی توالت سگ کوچک روی عکس زیر کلیک نمایید.

سینی توالت سگخرید سینی تولت سگ

برای خرید پد فیبر کربن جاذب مایعات روی عکس کلیک نمایید.

پد مخصوص ادرار سگخرید پد فیبر کربن جاذب مایعات

آموزش دستشویی سگ در آپارتمان

بهتر است در هنگام اولین ورود سگ به خانه مکان‌هایی را برای او ممنوع سازید تا بتوانید برای آموزش مدفوع، او را زیر نظر داشته باشید. همانطور که در متن بالا اشاره شد بهتر است در هنگام مشاهده کردن مدفوع سگ در همان لحظه به او تذکر بدهید و فورا او را از خانه خارج نمایید.

برای آموزش دستشویی سگ در آپارتمان می‌توانید از پدهای آموزشی و یا توالت مخصوص سگ استفاده نمایید، برای خرید انواع پد آموزشی و یا توالت مخصوص سگ می‌توانید به راحتی به اپلیکیشن پتیا مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را از نزدیک ترین پت شاپ موجود به محل زندگی خود تهیه نمایید.

آموزش دستشئیی کردن سگ در منزلآموزش دستشویی کردن سگ در آپارتمان

آموزش دستشویی سگ در بیرون

برای اینکه بتوانید سگ خود را برای ادرار کردن بیرون از خانه آموزش بدهید بهتر است او را هر دو ساعت یکبار به بیرون از خانه ببرید و یا بلافاصله هنگام دستشویی کردن در خانه به او بگویید نه و فورا آن را از خانه خارج نمایید.

با استفاده از غذاهای تشویقی می‌توانید انگیزه‌ای را در سگ خود به وجود بیاورید تا به حرف شما گوش بدهد و همچنین به آموزش توجه داشته باشد؛ برای تربیت دستشویی سگ بیرون از خانه بهتر است منطقه‌ای را مشخص کنید تا هر زمان لازم شد سگ را به آن محل برای دستشویی کردن ببرید. توجه داشته باشید بعد از دستشویی کردن سگ باید حتما مدفوع آن را با استفاده از پلاستیک مخصوص جمع آوری کنید.

 آموزش دستشویی سگ چه اهمیتی دارد؟

به طور کلی سگ‌ها از سه هفتگی برای دستشویی کردن شروع به حرکت می‌کنند و از محل مدفوع خود دور می‌شوند، باید بدانید  که یادگیری محل دستشویی سگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد زیرا ای اموزش می‌تواند به افزایش هوش سگ، مسئولیت شناس شدن حیوان، نگهداری آسان و ... کمک بسیار زیادی بکند.

دستشویی کردن سگ هااهمیت آموزش دستشویی سگ

مدت یادگیری دستشویی سگ

به طور کلی بهترین زمان آموزش دستشویی سگ بین 12 الی 16 هفتگی می‌باشد که در این زمان توله تسلط کاملی به مثانه و روده خود دارد. مدت زمان یادگیری دستشویی سگ بستگی به هوش و نحوه آموزش آن دارد و بهتر است بدانید که زمان یادگیری دستشویی سگ‌هایی که سن بالا دارند نسبت به سگ‌های کوچک بیشتر تر می‌باشد.

خلاصه مطلب

امروزه آموزش و تربیت سگ برای دستشویی کردن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که صاحبان سگ باید به این امر توجه بسیار زیادی داشته باشد؛ بهتر است بدانید که با خرید توالت مخصوص سگ می‌توانید به آموزش حیوان خود کمک بسیار زیادی بکنید؛ ما در این مطلب به مراحل آموزش دستشویی سگ به طور کامل پرداخته ایم.

سوالات متداول آموزش دستشویی سگ

 • برای آموزش دستشویی کردن سگ باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟
  باید توجه داشته باشید که برای آموزش دستشویی سگ خود کمی سخت گیری لازم می‌باشد تا سگ اهمیت بسیار زیادی به آموزش خود بدهد، در هنگام آموزش باید خونسردی خود را حفظ نمایید زیرا ممکن است سگ خود را در هنگام آموزش بترسانید که همین امر باعث می‌شود تا سگ دور از چشم شما به دستشویی کردن بپردازد.
 • بهترین زمان برای آموزش دستشویی سگ چه زمانی است؟
  زمان مناسب برای آموزش و تربیت دستشویی سگ در سن 12 الی 16 هفتگی است، در صورتی که سن سگ شما بالا برود آموزش دادن به آن بسیار دشوار می‌شود.
 • چگونه باید سگ را برای دستشویی تربیت کرد؟
  برای تربیت کردن سگ وجود صبر و حوصله الزامی می‌باشد، برای انجام این کار بهتر است ابتدا توالت مخصوصی را برای او تهیه نمایید که امروزه با مراجعه به پت شاپ‌های اینترنتی می‌توانید به راحتی محصول خود را خریداری نمایید.

مشاهده منبع

1 شهریور 1400 - 15:31

برچسب ها

 • دستشویی_سگ
 • آموزش_دستشویی_سگ
 • جای_دستشویی_سگ

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما