فروش حیوانات خانگی

فروش حیوانات خانگی و لوازم مورد نیاز آنها، نوعی تجارت جدید است که برای برخی از افراد بسیار سود آور و پولساز می‌باشد.

حتی گفتنی است که برخی افراد با ساخت و فروش غذای حیوانات خانگی به شغلی با کسب درآمد بالا دست یافته‌اند.

امروزه کسب درآمد از طریق پرورش و فروش حیوانات خانگی نیز، باعث ایجاد سایت های زیادی شده است.

این شغل دارای نکات قابل توجهی است که باید رعایت شود:

 • مجوز: اولین و مهمترین نکته گفتنی در مورد فروش حیوانات خانگی این است که نگهداری، خرید و فروش حیوانات خانگی برای جلوگیری از انقراض گونه های حافظ محیط زیست، به اخذ مجوز قانونی نیاز دارد و بدون مجوز، زندان و جریمه نقدی به همراه می آورد.
 • دوره های آموزشی و پرورشی: گذراندن دوره های پرورش حیوانات خانگی که از طریق دوره های آموزشی و پرورشی انواع موسسات برگذار می‌کنند، امکان پذیر است.
 • علوم حیوانی: با مطالعه در زمینه علم مربوط به حیوانات اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.
 • کسب تجربه و مهارت ارتباطی با حیوانات: در کنار مطالعه و آموزش به تجربه ارتباط نزدیک با حیوانات نیز نیاز دارید تا در زمینه پرورش و فروش حیوانات خانگی موفق باشید.

کسانی که به نگهداری از حیوان خانگی علاقه دارند و یا حداقل از یک حیوان خانگی در خانه نگهداری می‌کنند، با نام پت شاپ یا فروشگاه حیوانات خانگی آشنا هستند؛

پس می‌دانند که می‌توانند لوازم مورد نیاز حیوان خانگی خود را از طریق انواع پت شاپ آنلاین یا فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی مانند پتیا تهیه کنند.

پتیا، یک محیط تحت وب است که در موبایل و وب قابل دسترس بوده و قابلیت این را دارد که براساس موقعیت جغرافیایی، پت شاپ های اطراف را به شما نشان دهد.

به سبب رواج نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان های نقلی به جای خانه های بزرگ و ویلایی و علاقه شدید ایرانی ها به نژادهای مختلف آنها، فروش حیوانات خانگی در ایران گسترش یافته و بازار چند هزار تومانی تا میلیاردی خرید و فروش حیوانات خانگی خارجی بسیار داغ است؛

البته گفتنی است همانطورکه انسان ها به رفتارهای جالب حیوانات علاقه نشان می‌دهند، حیوانات نیز دوست دارند شخصی آنها را در آغوش بگیرد، نواششان کند، غذای گرم و جایی نرم به آنان هدیه دهد و این دلیل دیگری برای رونق یافتن فروش حیوانات خانگی در ایران است.

لیست حیوانات خانگی

حیواناتی چون سگ، گربه، ماهی، لاک پشت، پرندگان به خصوص پرندگان زینتی، موش های صحرایی مثل همستر و خوکچه هندی، جوندگانی چون خرگوش، حیوانات دامی مانند گاو و اسب در لیست حیوانات خانگی قرار می‌گیرند و در زمینه فروش حیوانات خانگی بازار پر رونقی دارند.

میتوانید برای خرید هر حیوانی که در لیست حیوانات خانگی نام برده شد، به مراکز معتبر در زمینه فروش حیوانات خانگی مراجعه کنید.

در قدیم خانه ها بزرگ و حیاط دار بود و حوضی پر از ماهی های قرمز داشت که حس زندگی را منتقل می‌کرد.

به علت افزایش جمعیت و تورم، خانه های بزرگ حیاط دار جای خود را به آپارتمان های کوچک داده اند؛ پس نه دیگر حوضی هست و نه از ماهی های قرمز درون آن خبریست.

امروزه ایرانی ها به واسطه گذشته خود و اینکه دیگر نمی توانند آن حوض های پر از ماهی های قرمز را داشته باشند، در آپارتمان‌هایشان به آکواریوم های کوچک و بزرگ با ماهی های تزئینی و رنگارنگ علاقه نشان می‌دهند.

 • فروش حیوانات خانگی در مورد ماهی ها به خصوص ماهی های تزئینی نیز صادق است.

در تهران در خیلی از محله ها شاهد بازار داغ ماهی های تزئینی هستیم.

برای نمونه، در خیابان نواب به سبب اینکه ماهی ها به صورت فصلی وارد بازار می‌شوند، با قیمت های مختلف، از 5000 تومان تا چندین میلیون تومان به فروش می‌رسند.

 • البته ناگفته نماند لاک پشت ها نیز در زمینه فروش حیوانات خانگی، بازار خاص خود را دارد.
 • پرندگان نیز در لیست حیوانات خانگی قرار می‌گیرند که انسان ها به آنها علاقه نشان می‌دهند؛ پس در زمره فروش حیوانات خانگی نیز قرار دارند.

محله مولوی در تهران مثال خوبی برای بازار فروش پرندگان زینتی است و در زمینه فعالیت فروش حیوانات خانگی بازار خاص خود را دارد؛ همچنین، قفس و لوازم آنها را میتوان از انواع پت شاپ ها تهیه کرد.

بیشتر پرندگان زینتی از کشورهای آفریقایی و اروپایی به ایران صادر می‌شوند.

البته از سوی دیگر شاهد قاچاق انواع پرندگان مثل مینا، کاسکو و قناری از پاکستان به سیستان بلوچستان هستیم که این کار در زمینه فعالیت فروش حیوانات خانگی، امری غیرانسانی و نادرست است.

این دو حیوان دوستداشتنی در لیست حیوانات خانگی قرار می‌گیرند و در میان انسان ها محبوب‌اند.

 • همستر نوعی موش صحرایی است که 25 گونه دارد.
 • خوکچه هندی جانوری خون گرم است که والدین او خرگوش ها می‌باشند.

همستر و خوکچه هندی جزو دسته جوندگان هستند و تغذیه آنها سبزیجات است.

ناگفته نماند که برای نگهداری از این جوندگان باید ملزومات مورد نیاز آنها را از پت شاپ های مورد اعتماد خریداری کرد تا موجب بیماریشان نشوید.

 • اسب حیوانی است که در لیست حیوانات خانگی قرار می‌گیرد و در بین افراد غنی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

این حیوان در گروه سه حیوانی قرار دارد که پیامبر اسلام به نگهداری از آن توصیه کرده است.

 • گاو حیوانی پستاندار و نشخوارکننده است که به سبب امکان شیردهی او را در لیست حیوانات خانگی قرار داده‌اند و نگهداری‌اش برای برخی از انسان ها با ارزش است.
 • و اما سگ ها و گربه ها به عنوان بهترین حیوان خانگی در لیست حیوانات خانگی قرار می گیرند!

سگ ها و گربه ها در بین حیوانات خانگی مناسب کودکان از محبوب ترین آنها میان انسانها محسوب می‌شوند.

غذا، وسایل و لزومات آنها را می‌توانید از انواع پت شاپ های معتبر خریداری کنید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی در آنها جلوگیری کنید.

دو نکته مهم در خرید و فروش حیوانات خانگی

 • مطمئن شوید ترجیحاً حیوان خریداری شده‌تان در محیط حفاظت شده رشد نموده و پرورش یافته باشد؛ زیرا حیواناتی که در محیط حفاظت شده پرورش یافته‌اند، به بیماری های مختلف مبتلا نیستند و آرام و اهلی می‌باشند.
 • حیوانات در معرض خطراتی چون اضطراب، استفراغ و تنش بدنی ناشی از واردات قرار نگرفته و حین حمل و نقل استرسی به این حیوانات وارد نشده است.

پت شاپ چیست؟

به صورت کلی پت شاپ محیطی برای تهیه تخصصی غذا و لوازم مورد نیاز حیوان خانگی مثل وسایل بهداشتی، مسافرتی و بازی اوست.

البته به این نکته توجه داشته باشید که پت شاپ انتخابی باید معتبر و مورد اعتماد باشد تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی برای حیوان خانگیتان جلوگیری شود.

پت شاپ معتبر غذا و لوازم بی‌کیفیت را با هزینه گزاف به مشتری نمی‌فروشد؛ از دیگر امتیازات پت شاپ مورد اطمینان، ارسال رایگان همین لوازم با کیفیت است.

بنابراین، با مطالعه و افزایش اطلاعات خود در مورد پت شاپ ها، برای حیوان خانگی خود ملزومات باکیفیت را خریداری کنید.

گران ترین حیوانات خانگی در میان بعضی انسان ها

گربه سانان

در میان گربه سانان، گران ترین نژاد گربه، گربه ساوانا (Savannah cat) است و در میان برخی از انسان ها به عنوان حیوانات خانگی قرار می‌گیرد.

این گربه فعال، باهوش و اجتماعی است و به سبب هوش بسیار او علاقه زیادی به شناخت محیط اطراف خود دارد.

این حیوان سرعت بالایی دارد و سازگاری خوبی با کودکان، سگ و گربه های دیگر دارد؛ همچنین بازه عمر گربه ساوانا بین 17 تا 20 سال است.

بچه شیر سفید

شیر سفید از گربه سانان بوده و یک گربه نادر از قاره آقریقای جنوبی است.

شیر سفید به علت کمیاب بودن و رنگ سفید جهش یافته اش، جزو گران ترین حیوانات خانگی است و بچه آن نیز ارزش بالاتری نسبت به شیر سفید بالغ دارد.

اسب عربی (Arabian horse)

این نژاد اسب به علت داشتن گردن واستخوان بندی متناسب و دم بلند زیبا از دیگر نژاد اسب ها متمایز بوده و در میان برخی از ثروتمندان اسب باارزشی محسوب می‌شود.

اسب عربی در میان حیوانات به سبب اینکه یکی از قدیمی ترین نژاد اسب در جهان به حساب می‌آید، در ایران به اسب اصیل لقب گرفته است.

گاو Miss Missy

این نوع گاو همانند گاوهای دیگر پستاندار است؛ اما بیشتر از گاوهای دیگر قابلیت شیردهی دارد؛ به همین سبب در میان ثروتمندان از ارزش بالایی برخوردار می‌باشد.

طوطی ماکوئو یاقوتی (Hybrid Ruby Macaw)

طوطی ماکوئو یاقوتی نوعی طوطی دورگه بوده که والدین او اسکارلت و ماکائو بال سبز است.

این نوع طوطی به علت زیبایی و داشتن قدرت سخن گفتن در پانزده کلمه (در صورت تعلیم)، در زمینه فروش حیوانات خانگی جزو پرندگان خانگی و زینتی است که با قیمت زیادی به فروش می‌رسد.

توکان (Toucan)

این نوع پرنده بسیار زیبا از نژاد دارکوب هاست. او دارای پاهایی با چهار چنگال است که دو چنگال آن در جلو و دو چنگالش در عقب قرار دارد. منقار توکان بسیار بزرگ و کمی خمیده است.

شامپازه

شامپازه به واسطه اینکه حیوان باهوشی است و از نظر فهم و شعور شباهت زیادی به انسان دارد، برای برخی از انسان ها دارای ارزش بالایی می‌باشد.

News source

18 Februrary 2019 - 09:19

Tags

 • فروش_سگ_آپارتمانی_در_تهران
 • آدرس_مرکز_فروش_سگ_در_تهران
 • فروش_توله_سگ_آپارتمانی

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score